Vyšla s pravdou von! Módna ikona Linda Evangelista (56) prehovorila o zákroku, ktorý ju mal "brutálne znetvoriť", ale aj o návrate do normálneho života.

Kedysi jedna z najfotografovanejších žien sveta, supermodelka Linda Evangelista, žije už takmer päť rokov v ústraní. So svojím príbehom sa exkluzívne podelila s časopisom PEOPLE, kde otvorene hovorí o emocionálnej a fyzickej bolesti, ktorá v posledných rokoch vrhá tieň na jej život. Linda totiž podstúpila takzvaný CoolSculpting (kryolipolýzu) – populárnu procedúru „zmrazovania tukov“ schválenú FDA (vládnou agentúrou USA) v roku 2010 a propagovanú ako neinvazívnu alternatívu k liposukcii. Podľa Lindy po tomto zákroku zostala "natrvalo a brutálne zdeformovaná".

Linda na fotke z roku 1991
Zdroj: https://www.instagram.com/p/BUPL6NRgWW7/

Evangelista podala v septembri žalobu, v ktorej žalovala materskú spoločnosť CoolSculpting, Zeltiq Aesthetics Inc., o odškodné 50 miliónov dolárov (44 mil. eur), pričom tvrdila, že po 7 procedúrach v období od augusta 2015 do februára 2016 nebola schopná pracovať. "Zbožňovala som byť na prehliadkovom móle. Teraz sa bojím, že natrafím na niekoho, koho poznám," hovorí Linda cez slzy. "Už nemôžem takto žiť, skrytá a v hanbe. Už som jednoducho nemohla ďalej žiť v tejto bolesti. Som ochotná konečne prehovoriť." Tri mesiace po liečbe si Evangelista začala všímať vydutiny na brade, stehnách a v okolí podprsenky. Tie isté oblasti, ktoré chcela zmenšiť, zrazu rástli. Potom znecitliveli. "Snažila som sa to napraviť sama, myslela som si, že robím niečo zle," hovorí Evangelista s tým, že začala držať diétu a viac cvičiť. "Dostala som sa do stavu, keď som vôbec nejedla. Myslela som si, že strácam rozum."

AKTUÁLNE FOTKY LINDY EVANGELISTY NÁJDETE V GALÉRII...

Nakoniec v júni 2016 išla k svojmu lekárovi. "Zhodila som župan," spomína, "a kričala: 'Nejedla som, hladujem. Čo robím zle?'" Keď jej diagnostikoval paradoxnú adipóznu hyperpláziu (PAH), povedala: "Čo to do pekla je?" Lekár len skonštatoval, že to nikdy žiadna diéta ani cvičenie nevyrieši. PAH je zriedkavý vedľajší účinok, ktorý postihuje menej ako 1 percento pacientov, kde proces zmrazovania spôsobuje zhrubnutie a rozšírenie postihnutého tukového tkaniva.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia