Poznali ho všetky generácie! Meky Žbirka († 69) bol a vždy bude legendou. Jeho nezabudnuteľné pesničky si spievali malí aj veľkí. Uznávaný umelec navždy odišiel do neba pred mesiacom a spomínajú na neho aj jeho najmenší fanúškovia.

Žbirka chýba nielen rodine, priateľom, ale všetkým Slovákom aj Čechom. Ubehol mesiac od jeho smrti, no spomienky na neho sú stále silné a živé. Niektorí počúvajú jeho skladby, iní sledujú film o ňom, no nájdu sa aj takí, ktorí kreslia jeho podobizeň. Sú to práve jeho najmenší fanúšikovia, ktorí potešili umelcovu manželku Katku. Tá uverejnila vydarené obrázky od detí na sociálnej sieti, a tým dojala všetkých fanúšikov. 

A hoci je už Meky v umeleckom nebi, zostalo tu po ňom veľa. Snáď najlepšie to povedal jeho priateľ a hudobný expert Juraj Čurný na spevákovom pohrebe. "Chcem ti povedať, že ty si sa stal súčasťou životných príbehov neuveriteľného množstva ľudí, ktorým tvoja osobnosť a tvoje pesničky, a tvoje koncerty urobili život krajšími a budú ho robiť krajšími. Našťastie pesničky nám ostali a vďaka nim na teba nezabudneme ani my, ani budúce generácie," zneli Čurného dojemné slová.

VIAC KRESIEB DETSKÝCH FANÚŠIKOV V GALÉRII...
Diskusia