Takto ste ju ešte nevideli! Božidaru Turzonovovú (79) všetci poznajú ako uznávanú herečku zo Slovenského národného divadla. Umelkyňa má za sebou obrovské množstvo nezabudnuteľných divadelných či filmových postáv. Tentokrát sa z nej stala speváčka.

Za všetkým stojí spevák Igor Timko zo skupiny NO NAME. Práve muzikanti si vymysleli vianočnú skladbu , ktorú nahrali s legendárnou umelkyňou. „Vianoce sú vskutku jednou z posledných istôt, ku ktorej počas roka smeruje väčšina sveta. A z toho sme vychádzali pri tvorbe piesne. Po dokončení textu a melódie sme následne hľadali niekoho, kto je dostatočne čistý a skúsený životom na to, aby to mohol interpretovať. Voľba padla práve na pani profesorku Božidaru Turzonovovú a bolo to absolútne jasné," vysvetlil Igor.

Turzonovová
Zdroj: Emil Vasko

Samotná Božidara na ponuku prikývla, no nebolo to také jednoduché. "Trošku som váhala, lebo už som dlho nespievala a v minulosti som spievala spravidla sama. Keď som však čítala ten text, ktorý ma zasiahol, tak som súhlasila. Text je úžasný a vychádza z kontextu doby a životného pocitu, v ktorom sa teraz nachádzame. Bola to krásna práca," prezradila  Turzonovová.

A o tom, že herečka je skutočne profesionálka sa presvedčil aj Timko. „Vedeli, sme, že pani Turzonovová je elita národa, profesionál a legenda. Ale takú úroveň prípravy, s akou vkročila do našej spolupráce, tak to považujem za dotyk zlatej generácie, akú kedy naša spoločnosť v umeleckých kruhoch vygenerovala. S takýmito osobnosťami spolupracovať je tak príjemné a intenzívne, že si spontánne poviete konečne,“ nešetrí chválou Timko.

FOTKY Z NAKRÚCANIA VIDEOKLIPU NÁJDETE V GALÉRII...

VIDEOKLIP NÁJDETE NA ĎALŠEJ STRANE...

Diskusia