Tri dni po skonaní maestra Milana Lasicu (†81) vyšla najnovšia pesnička s názvom Anjel. Lasicov text vyvoláva pocit, že komik svoju smrť cítil prichádzať.

Slovenský humorista Milan Lasica, ktorý celý život tvoril ikonické duo so Satinským (†61), no spolupracoval aj s velikánmi ako Peter Lipa (78) či Jaro Filip (†51), skonal na javisku v nedeľu 18. júla. Po klaňačke sa ho už nepodarilo vrátiť naspäť k životu, dôvodom smrti bolo náhle zlyhanie srdca. Pred smrťou mal však ešte rozrobenú spolúprácu s Mariánom Čekovským (44) na novom albume.

Milan Lasica napísal približne dvadsať pesničiek, ktoré nikdy nepočul vo finálnej verzii. Najnovšia pesnička, ktorú vydal Čekovský, sa volá Anjel a Lasica. Vypočuť si ju môže už iba z neba. Text pesničky však naháňa fanúšikom zimomriavky a zároveň silné dojemné pocity.

Čekovský spieva o strážnom anjelovi, ktorý bol unavený. Unavený rovnako, ako aj strážny anjel Milana Lasicu. Pesnička vyvoláva silný dojem, že Milan Lasica vycítil, že sa jeho smrť pomaly blíži. Vedel, že jeho strážny anjel pri ňom stojí a snaží sa z posledných síl, no cítil jeho vyčerpanosť.

POZRITE SI ZÁBERY Z POSLEDNÉHO VYSTÚPENIA MILANA LASICU
Diskusia