V tomto smere nás do určitej miery „vycvičila“ samotná pandémia. Každému z nás zasiahla do života, prevrátila rebríček hodnôt a z bežných návykov spravila výnimočné.

Novému fungovaniu sa musela prispôsobiť aj obľúbená speváčka. Mohlo by sa zdať, že obrovským problémom počas zatvorených hraníc bola pre ňu nemožnosť stretávať sa rakúskym priateľom, ktorý je už roky neoddeliteľnou súčasťou jej rodiny. „On je dokonca našej rodine aj krstným otcom, ale ak sa pýtate, či to bolo ťažké, tak nebolo, lebo sme spolu boli v  kontakte cez WhatsApp,“ prekvapila nás.

Moderným technológiám sa nevyhýba, naopak, skôr ich víta. „Mladí ľudia si zvyknú myslieť, že keď je človek starší, tak sa zmení tomu modernému nerozumie. Ale viete čo? My starší sa vôbec nemeníme. Aj v starobe sme presne takí, akí sme boli v mladosti. Len tí, ktorí nemajú zmysel života, dobré zamestnanie, žijú v nešťastnom vzťahu, niečo ich trápi, predčasne starnú. Každý si rytmus svojho starnutia nastavuje sám. Pozrite sa na mňa. Žijem, ako žijem, mne tento život vyhovuje som presvedčená, že práve to ma drží pri radosti, pri živote, pretože sa nikdy netrápim zbytočnými starosťami.“ Marcelu omladzuje aj pravidelný kontakt rodinou najmä vnúčatami. „Mladší syn býva blízko mňa, preto sa pravidelne navštevujeme. Napríklad sa stretávame pri nedeľnom obede. Vítam každú možnosť, keď sa môžeme vidieť, rozprávať, hrať rôzne spoločenské hry. Najmä pri hrách vnúčatami cítim, akoby sme boli jedno,“ povedala nám so smiechom.

VIAC FOTIEK K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia