Prvá dáma slovenskej populárnej hudby, lekárka, astrologička, spisovateľka Marcela Laiferová (75) na svojej kariére nikdy nelipla, mala totiž aj zadné dvierka a množstvo vecí, ktoré ju zaujímali. Zrejme to je tajomstvo jej úspechu.

Veľkú záľubu máte aj v astrológii, ku ktorej vás priviedla Vilma Jamnická. Ako ste sa zoznámili?

Spolu s mamou sme chceli kúpiť polovicu jej domu, tak sme k nej išli na návštevu. Keď sme sa s Vilmou stretli, povedala: „Ide ku mne Lev.“ Prekvapene som sa jej opýtala, čo to znamená. Vysvetlila mi, že hoci som znamenie Raka, mám silno akcentované súhvezdie Leva. Zaujalo ma to, chcela som vedieť viac, preto mi požičala nejaké knihy, a tak sa to celé začalo. Potom som pod jej kontrolou robila horoskopy a porovnávala si určité udalosti vo vlastnom živote, doma v našej rodine s tým, ako v tom čase stáli hviezdy na oblohe. Analyzovala som to a videla, ako to všetko presne pasuje a nie je to náhoda.

Astrológiu vnímam ako taký návod. Napríklad, keď je obdobie striedmosti, aby som zbytočne nenakupovala, bola viac opatrná... Moje znamenie Raka ma napríklad predurčilo na veľkú precitlivenosť, ktorej som si od detstva užila veľmi veľa. Stále som pre niečo plakala, mrnčala, bála sa. Dlhé roky som prekonávala strach vôbec vystúpiť na scénu. Bola pre mňa drina neukázať to publiku. V podstate dodnes som veľmi precitlivená, ale nikto to o mne nevie. (Smiech.) Rovnaký dátum narodenia ako ja mal aj Karel Gott a túto precitlivelosť máme spoločnú. On bol tiež veľký trémista.

Aj Helena Vondráčková je Rak, ale ona má aj obrovský cit pre rodinu a je úžasná gazdiná. Bolo obdobie, keď sme k sebe mali veľmi blízko. Robili sme spolu v Nemecku, ale absolvovali sme aj množstvo iných spoločných koncertov, keď som mala možnosť vidieť jej obetavosť naživo. V hoteli napríklad štrikovala sveter pre manžela alebo pred odchodom mu navarila niekoľko druhov jedál, všetko krásne aj s opisom uložila do mrazničky, aby si dal to, na čo bude mať chuť. Bola to veľmi dobrá manželka.

Laiferová súcití s Ottom Weiterom. Sama prišla o dvoch manželov, preto vie, ako bolí strata milovaného človeka.  Aký odkaz posiela Ottovi sa dočítate aktuálnom vydaní týždenníka Život č.32 (v predaji od štvrtka 6. augusta 2020).

FOTOGRAFIE PRVEJ DÁMY SLOVENSKEJ POPULÁRNEJ HUDBY NÁJDETE V GALÉRII
Matt Damon a Ben Affleck

Hollywoodski spolužiaci: Ktoré známe tváre spolu drali lavice?

Populárne články
Odlíšiť chrípku od koronavírusu a iných respiračných ochorení bude tento rok výzva.

Chrípka má vždy čím prekvapiť. Ako jej nedať šancu?

Choreograf a režisér Ján Ďurovčík s manželkou.

Dočkal sa! JÁN ĎUROVČÍK sa tesne pred 50-tkou stal otcom. Aké meno dostal jeho vytúžený syn?

Soňa Skoncová prežíva najkrajšie obdobie svojho života. Je tehotná.

BABYBOOM V TOP STARE! Dve moderátorské hviezdičky sa pochválili tehotenským bruškom

„Ku každému vzorcu treba konkrétne príklady z reálnych životných situácií, na čom stroskotáva aj väčšina mojich študentov,“ hovorí docent Ján Šebo.

Kam s peniazmi v ťažkých časoch? Možno vám napovie Oranžová obálka

Do legendárnej marikovskej postele sa pýtali takmer všetky nevesty v 50. a 60. rokoch minulého storočia.

Noblesa a uvoľnenie: Nevesty sa tešili na svadobnú noc v malej posteli v Besnom

Napriek hendikepu sa CHANG a ENG BUNKEROVCI dokázali v živote presadiť.

Najznámejší siamskí bratia nikdy nemali deti. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia