Zakladateľ najznámejšej slovenskej tanečnej školy Street Dance Academy Ladislav Neuschl alias Laci Strike (46) získal popularitu najmä vďaka veľkým televíznym projektom. Stať sa známym tanečníkom nikdy neplánoval a dnes by na podobné spolupráce len tak ľahko neprikývol.

V čase, keď začali Laciho ľudia spoznávať na ulici, mal za sebou niekoľkoročnú kariéru, vlastnú tanečnú školu aj účinkovanie v jojkárskej šou Miliónový tanec. Dostala ho tam zhoda náhod. Na Slovensku nebol dovtedy nikto, kto by bol schopný poskladať kvalitné hiphopové choreografie pre veľkolepé projekty. On si trúfol, hoci vôbec netušil, akú vlnu popularity tým spustí. „Robil som len to, čo ma baví. Nikdy som sa nikam netlačil a ono to prišlo. Oslovili nás. Neskôr sme robili supervízie pre SuperStar, všetky markizácke Silvestre, Zlaté sláviky. Tým, že hiphop bol na vrchole záujmu, v jednom období sme boli naozaj všade,“ zaspomínal si tanečník.

Paradoxne, verejné povedomie nešlo ruka v ruke s prácou. Komerčných zákaziek bolo ako šafranu. „Nerozumeli sme, prečo to tak je, až po nejakom čase sa to opäť rozbehlo,“ doplnil. Zrejme pomohlo vybudované stabilné meno, na ktoré si po obrovskom ošiali ľudia znovu spomenuli. Desať rokov bol aj súčasťou klipov či vystúpení obľúbenej speváčky Dary Rolins (47). Dnes ho však pre pracovnú vyťaženosť nahrádzajú tanečnice z jeho školy. Tú si od začiatku budoval na dobrých vzťahoch a kvalitných ľuďoch. „Naša škola má vlastný rukopis, originalitu. V rámci tejto oblasti mám zároveň asi najbohatšie skúsenosti, venoval som sa tancu dlhodobo v zahraničí, vyhral som množstvo súťaží. To, čo svojím tancom ponúkame, je veľmi výpovedné a je to naša hlavná výhoda.“

Aby si úroveň kvality dokázal udržať, v rámci hiphopu sa stále vzdeláva. „Hiphop je tu asi 40 rokov. Začínal niekedy koncom 70. rokov minulého storočia. To, čo sa učilo v jeho začiatkoch, ovláda na svete možno päť ľudí. Zopár z nich poznám, ale mám napríklad šťastie, že jeden z nich je môj blízky priateľ. Pravidelne ho sledujem a veľa sa od neho učím. Sledujem aj aktuálne trendy, pretože hudba sa stále mení. Na to následne reagujú kluby, mladí ľudia, ktorí vymýšľajú kroky, a v Amerike to väčšinou tak zľudovie, až sa to dostane do sveta,“ ozrejmil nám.

FOTOGRAFIE ZNÁMEHO TANEČNÍKA NÁJDETE V GALÉRII

Na tomto základe pozmenil aj svoju tanečnú filozofiu. „Posledné roky sa snažím robiť najmä pravé hiphopové veci tak, ako sa robiť majú. To súvisí aj s vystupovaním v televízii. Keby som mal možnosť ponúknuť pravé hiphopové číslo so všetkým, čo k tomu patrí, veľmi rád by som to urobil. Ale ani ja, ani moji tanečníci by sme nechceli tancovať do pol pása vyzlečení na skladbu napríklad od Lady Gaga alebo Justina Biebera, lebo takto si to televízia žiada. Tým nechcem povedať, že je na tom niečo zlé. Ak je tanečník nastavený tak, že to chce robiť, je to úplne v poriadku. Tento môj postoj asi prišiel s vekom. Pre mňa osobne je omnoho dôležitejšie byť pravdivý v práci, ktorú robím aj jej naozaj veľmi rozumiem, a tým môžem inšpirovať mladých. Oni si môj postoj veľmi cenia.“

Článok pokračuje na nasledujúcej strane.

Len ochutnať!

Nafukovacie nohavice či miniatúry jedla... Spestrite si deň poriadnou dávkou bizarností

Populárne články
Ilustračná snímka

Vyčerpaný som premýšľal, ako to zvládnuť. Myslel som, že na mňa otec zabudol. On však...

Kňažná Charlene

Monacká KŇAŽNÁ CHARLENE v objatí s manželom: Toto by ste od nej nečakali

Dorota Nvotová

Finančné suchoty kvôli koronavírusu: Umelkyňa DOROTA NVOTOVÁ najprv predala auto, potom klavír

Timo Tolkki

Dominika Gottová to nebude mať ľahké: Jej ex mieri do Prahy

Už teraz v septembri začína herečka postupne pracovať.

Podnikanie na Jadrane: Herečka KRISTÍNA PALONDER GREPPELOVÁ otvorene o biznise s realitami

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia