Kolegovia z magazínu Šarm sa s Kvetou Horváthovou (45) pozhovárali nielen o farmárskej šou, ktorú dnes už len z diaľky pozoruje. Prezradila aj to, ktorá zmena ju skutočne zabolela.

Sledujete súčasných farmárov?

Ja som na vlastnej koži zažila deväť sérií tohto projektu, ktorý som pomáhala rozbiehať. Pre nikoho to nebolo jednoduché. Nakrúcali sme aj v zime a vtedy boli iné metelice... Pamätám si, ako som tam dostala zápal pľúc. Takže ako človeka, ktorý stál pri zrode tohto fenoménu, zapojil sa doň a svojím spôsobom ho aj formoval, ma zaujíma, kam sa bude uberať. Klamala by som, keby som povedala, že odsledujem všetky časti, na to nemám čas. Ale zaujíma ma, kam to tvorcovia posúvajú. So záujmom si pozriem aj niektoré z týchto častí. Udiala sa výrazná zmena, po ženách prišiel ako moderátor muž plus je tam Alica, ktorá vie o všetkom.

Na Alicu asi nemáte ťažké srdce, je to umelá inteligencia. Mali ste však ťažké srdce na Evelyn, keď vás nahradila?

Vôbec nie! Je to úplne normálne a bežné v akejkoľvek práci, že príde niekto a robí niečo, čo ste predtým robili vy.

KVETKA AKO MÓDNA IKONA: FOTOGRAFIE JEJ OUTFITOV NÁJDETE V GALÉRII

Vrátili by ste sa ešte moderovať túto reality šou?

Už nie. Farma bola so mnou iná, s Evelyn iná, s Marekom Fašiangom bude iná. A to je dobre, pretože veci treba niekam posúvať. Možno aj to je tajomstvo, prečo sa relácia tak dlho drží, je svetovým unikátom v počte opakovaní. Ten formát sa musí nejako vyvíjať, nemôže ustrnúť na jednom type konceptu a jednom moderátorovi. Musí ísť ďalej.

Nie všetci diváci chceli zmenu, pre mnohých patríte do tohto formátu stále vy.

Viac ľudí mi hovorilo, že si diváci želali môj návrat, ale Farmy so mnou boli inak koncipované. Keby som robila tieto inovované, už by ma divák možno vnímal inak.

Čo sa jej za roky strávené v televízii skutočne dotklo sa dozviete na ďalšej strane...

Diskusia