Zásah ozbrojeného komanda, na ktorý do konca života nezabudnú. Známa producentka Wanda Adamík Hrycová (44) je zhrozená z postupov mužov zákona. Nedávno do jej bytu vtrhli kukláči a jej synovia majú z toho šoku psychickú traumu. Ako obhajuje svoje kroky NAKA?

Incident sa stal minulý utorok, keď Wanda cestovala z Prahy vlakom. Do jej bytu, v ktorom bol jej manžel s tromi deťmi, vpálili približne o piatej hodine ráno kukláči. Hrycová podľa vlastných slov rozumie vyšetrovaniu príslušných orgánov, no neskrýva zdesenie, pretože ich postupy sú neprijateľné. Za celou kauzou je vec, o ktorej známi manželia vôbec netušili.

"Istá firma, ktorá bola zapojená do verejného obstarávania, mala nejaké referencie v Iraku a tí ľudia si mysleli, že tieto referencie nie sú pravé. To znamená, že požiadali môjho muža, ktorý je veľmi aktívny v Iraku a stále tam chodí, má tam veľmi dobré kontakty, aby preveril, či tá firma skutočne v Iraku existuje. A to je celé. On tam vtedy vycestoval, zistil, že tá firma na adrese nesídli a sprostredkovával im nejaké kontakty na právnikov a právnické spoločnosti v Iraku, ktoré by im potvrdili z oficiálnych zdrojov, či firma existuje alebo neexistuje," vysvetlila Hrycová. Podľa vyšetrovateľov určité dokumenty z ďalekej krajiny neboli pravé a NAKA preverovala, či má v tom prsty Wandin manžel.

Wanda Adamik Hrycová s manželom
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CUsVd61P6Xw/

Komando z bytu odišlo po pol hodine, kriminalisti však u Hrycovcov zostali dlhé hodiny. "Začali zisťovať, či sú u nás nejaké pečiatky a iné veci, ktoré by mohli dosvedčiť to, že môj muž falšoval dokumenty. Čo je samozrejme nezmysel. Zostali u nás do poobedia do tretej, nič nenašli a porúčali sa a išli preč," hovorí Wanda. Tá si je istá, že jej manžel neurobil nič zlé. "Je absolútne nezmysel, aby bol môj muž zapletený do nejakej kauzy, aby niečo falšoval. To je absurdné. Na to oni dojdu sami, o tom som hlboko presvedčená, pretože môjho muža poznám a viem, čo robí. Viem, že by nič takéto neurobil. Pre nás je to úplne nová informácia, že boli nejaké dokumenty podľa NAKA falošné. Neviem o to nič ani ja, ani môj manžel. Ale ok, nech si NAKA robí svoju prácu a vyšetruje, čo sa ale mňa hlboko dotklo, je spôsob akým NAKA robí záťahy."

AKO SA K CELEJ VECI STAVIA NAKA? ČÍTAJTE NA ĎALŠEJ STRANE

HRYCOVEJ FOTKY S DEŤMI NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia