V novej autobiografii Karla Gotta (†80), ktorej sa fanúšikovia dočkajú už toto leto, písal aj o tajnej polícii, ktorá ho mala na muške. Zlatému Kájovi však zlomilo srdce zistenie, že naňho donášal starý kamarát!

Nič netušiaci Karel Gott sa po sprístupnení tajných dokumentov Štátnej bezpečnosti dostal až k informáciám o jeho vlastnom donášačovi. Zosnulý český spevák pred tým ani nemal poňatia, ako blízko ho eštebáci dokázali sledovať. Zradil ho totižto jeden z jeho najbližších, od ktorých by to nikdy nečakal: jeho vlastný manažér, ktorý mu pomohol dostať sa na vrchol slávy.

Pri jeho prvých veľkých úspechol v Amerike ho po boku sprevádzal František Spurný, bývalý manžel českej speváčky Yvetty Simonovej. S Františkom spolupracovali tri roky, aj po Gottovom návrate z Ameriky. Počas tohto obdobia sa zblížili a Karel si odniesol mnoho krásnych spomienok. Dokonca aj po mnohých rokoch zostali starí kamaráti v kontakte.

Avšak nové zistenie o Františkových aktivitách ho úplne šokovalo. „Vymýšľal si všelijaké nepekné a úplne nepravdivé historky. Spomienky na Františka mi to úplne zkazilo. A zrejme v nádeji, že mu jeho firmu, pobočku švajčiarskej agentúry na Národnej triede, nezatvoria, bol ochotný či prinútený donášať. Rád by som veril, že tak robil nerád...“ uviedol Karel Gott vo svojej autobiografii.

ZASPOMÍNAJTE SI NA ZLATÉHO KÁJU V NAŠEJ GALÉRII
Diskusia