Obyčajnú každodennosť by sme si všetci mali vážiť tak, ako to robí herečka, dizajnérka a spisovateľka Kristína Tormová (37). Možno práve v tomto smere nám neľahká situácia spojená s epidémiou koronavírusu konečne otvorí oči.

Ako táto situácia zmenila váš domáci svet?

Nám sa svet nezmenil. Keby za touto situáciou nebola choroba, žili by sme úplne bežný život. My vlastne žijeme v dobrovoľnej karanténe dlhodobo. (Smiech.) Voláme ju naša bublina. Presunuli sme sa na jedenašvrťizbovú chatku, ktorú vlastní naša rodina, ako to robíme každú jar. Žijeme tu piati na štyridsiatich štvorcových metroch bez práčky a chodíme si po pitnú vodu. Sme spolu dvadsaťštyri hodín denne a sme na to zvyknutí, nikoho nestretávame. Do toho riešime spolu s manželom prácu, čiže máme home office. My sme takto zvyknutí.

Občas dievčatá stekajú z nudy z postele, no vzápätí vymyslia najfantastickejšiu hru na svete. Sme tu aktuálne dvanásť dní a ešte si ani raz nevypýtali na počítači rozprávku. Ja ako „hovadsky“ objektívna matka som veľmi pyšná. Občas mi ide hlava prasknúť z toho, že treba variť, uspávať aj pracovne telefonovať, ale takto to máme často, dobrovoľne a s láskou. Nemusíme sa nikam ponáhľať, šetríme si dobroty a dievky si ich viac vážia a ja tajne vyjedám čipsy.

Takýto normálny spoločný život sme si s manželom priali. Až sa smejeme, že sme to nejako zle zadefinovali. Ten Covid-19 sme k tomu jednoznačne nepotrebovali... Jediné, čo mi chýba, sú moje každotýždňové materské „výlety“ do drogérie. (Smiech.) A aby som nepôsobila ako eko víla, ktorou zrejme nikdy nebudem, aj keď sa snažím byť čo najzodpovednejšia, veľmi by som si priala zadovážiť si krásne nové šaty a prejsť sa v nich v sobotu dopoludnia po meste. A postretávať kamarátov...

Ako zasiahol koronavírus podnikanie Kristíny Tormovej? A aký pozitívny dosah bude podľa nej mať na našu spoločnosť a na jednotlivcov? Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Život sa s ňou nemaznal, nakoniec sa však na ňu usmialo šťastie v podobe milujúcej majiteľky.

Zázraky sa dejú: Fenka s amputovaným ňufáčikom si prešla peklom, teraz našla láskyplný domov

Populárne články
Elisabetta Canalis

Modelka to priznala narovinu: Čo stálo za rozpadom jej vzťahu s Georgeom Clooneym?

Ilustračná snímka

Kráľovské rúško v podaní slovenskej návrhárky: Jana Pištejová opäť ohúrila

Erika žiari spokojnosťou. Jej outfity sú konzervatívnejšie, no pôsobí šťastne a prirodzene.

Už kúpila kočík: Erika Judínyová (49) žiari šťastím, zháňa výbavičku pre bábätko

Ilustaračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 3. do 9. apríla?

Kráľovský pár sa utiahol počas pandémie do svojho sídla vo Windsore.

Monarchia v karanténe: Kde sa schováva kráľovná Alžbeta II. pred vírusom?

Tekuté mydlo je hygienickejšie. Je to pravda?

Je tekuté mydlo hygienickejšie?

Zobraziť viac
Diskusia