Obyčajnú každodennosť by sme si všetci mali vážiť tak, ako to robí herečka, dizajnérka a spisovateľka Kristína Tormová (37). Možno práve v tomto smere nám neľahká situácia spojená s epidémiou koronavírusu konečne otvorí oči.

Ako táto situácia zmenila váš domáci svet?

Nám sa svet nezmenil. Keby za touto situáciou nebola choroba, žili by sme úplne bežný život. My vlastne žijeme v dobrovoľnej karanténe dlhodobo. (Smiech.) Voláme ju naša bublina. Presunuli sme sa na jedenašvrťizbovú chatku, ktorú vlastní naša rodina, ako to robíme každú jar. Žijeme tu piati na štyridsiatich štvorcových metroch bez práčky a chodíme si po pitnú vodu. Sme spolu dvadsaťštyri hodín denne a sme na to zvyknutí, nikoho nestretávame. Do toho riešime spolu s manželom prácu, čiže máme home office. My sme takto zvyknutí.

Občas dievčatá stekajú z nudy z postele, no vzápätí vymyslia najfantastickejšiu hru na svete. Sme tu aktuálne dvanásť dní a ešte si ani raz nevypýtali na počítači rozprávku. Ja ako „hovadsky“ objektívna matka som veľmi pyšná. Občas mi ide hlava prasknúť z toho, že treba variť, uspávať aj pracovne telefonovať, ale takto to máme často, dobrovoľne a s láskou. Nemusíme sa nikam ponáhľať, šetríme si dobroty a dievky si ich viac vážia a ja tajne vyjedám čipsy.

Takýto normálny spoločný život sme si s manželom priali. Až sa smejeme, že sme to nejako zle zadefinovali. Ten Covid-19 sme k tomu jednoznačne nepotrebovali... Jediné, čo mi chýba, sú moje každotýždňové materské „výlety“ do drogérie. (Smiech.) A aby som nepôsobila ako eko víla, ktorou zrejme nikdy nebudem, aj keď sa snažím byť čo najzodpovednejšia, veľmi by som si priala zadovážiť si krásne nové šaty a prejsť sa v nich v sobotu dopoludnia po meste. A postretávať kamarátov...

Ako zasiahol koronavírus podnikanie Kristíny Tormovej? A aký pozitívny dosah bude podľa nej mať na našu spoločnosť a na jednotlivcov? Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Život sa s ňou nemaznal, nakoniec sa však na ňu usmialo šťastie v podobe milujúcej majiteľky.

Zázraky sa dejú: Fenka s amputovaným ňufáčikom si prešla peklom, teraz našla láskyplný domov

Populárne články
Čo priniesla karanténa vám? Známe tváre spojilo VIDEO šíriace pozitívny odkaz

Čo priniesla karanténa vám? Známe tváre spojilo VIDEO šíriace pozitívny odkaz

Dominika Gottová

Útrapy Dominiky Gottovej akoby nemali konca: Nemôže vidieť mamu!

Coron, Palawan, Filipíny, letecký pohľad na krásne lagúny a vápencové útesy.

V neviditeľnej vode: Exotické Filipíny sú rajom pre potápačov

František Zvarík (†87) bol šarmantný elegán, ktorý nepokazil žiadnu zábavu. Miloval ženy a veľmi rýchlo si ich dokázal získať. S manželkou Evou Krížikovou (85) ho však spájalo silné puto.

Slovenské herecké nebo: K Františkovi Zvaríkovi boli múzy mimoriadne štedré

Ilustračná snímka

Bola som na smrť vystrašená: Okolo brány sa mihol tieň a na chvíľku sa na ňu prilepil!

Lieky pre ľudí pomáhajú aj zvieratám. Je to pravda?

Pomáhajú lieky pre ľudí aj zvieratám?

Zobraziť viac
Diskusia