Obyčajnú každodennosť by sme si všetci mali vážiť tak, ako to robí herečka, dizajnérka a spisovateľka Kristína Tormová (37). Možno práve v tomto smere nám neľahká situácia spojená s epidémiou koronavírusu konečne otvorí oči.

Ako táto situácia zmenila váš domáci svet?

Nám sa svet nezmenil. Keby za touto situáciou nebola choroba, žili by sme úplne bežný život. My vlastne žijeme v dobrovoľnej karanténe dlhodobo. (Smiech.) Voláme ju naša bublina. Presunuli sme sa na jedenašvrťizbovú chatku, ktorú vlastní naša rodina, ako to robíme každú jar. Žijeme tu piati na štyridsiatich štvorcových metroch bez práčky a chodíme si po pitnú vodu. Sme spolu dvadsaťštyri hodín denne a sme na to zvyknutí, nikoho nestretávame. Do toho riešime spolu s manželom prácu, čiže máme home office. My sme takto zvyknutí.

Občas dievčatá stekajú z nudy z postele, no vzápätí vymyslia najfantastickejšiu hru na svete. Sme tu aktuálne dvanásť dní a ešte si ani raz nevypýtali na počítači rozprávku. Ja ako „hovadsky“ objektívna matka som veľmi pyšná. Občas mi ide hlava prasknúť z toho, že treba variť, uspávať aj pracovne telefonovať, ale takto to máme často, dobrovoľne a s láskou. Nemusíme sa nikam ponáhľať, šetríme si dobroty a dievky si ich viac vážia a ja tajne vyjedám čipsy.

Takýto normálny spoločný život sme si s manželom priali. Až sa smejeme, že sme to nejako zle zadefinovali. Ten Covid-19 sme k tomu jednoznačne nepotrebovali... Jediné, čo mi chýba, sú moje každotýždňové materské „výlety“ do drogérie. (Smiech.) A aby som nepôsobila ako eko víla, ktorou zrejme nikdy nebudem, aj keď sa snažím byť čo najzodpovednejšia, veľmi by som si priala zadovážiť si krásne nové šaty a prejsť sa v nich v sobotu dopoludnia po meste. A postretávať kamarátov...

Ako zasiahol koronavírus podnikanie Kristíny Tormovej? A aký pozitívny dosah bude podľa nej mať na našu spoločnosť a na jednotlivcov? Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Počas Veľkej noci nesmie chýbať oblievačka a šibačka.

Symboly VEĽKEJ NOCI: Kde sa vzali a aký je ich význam?

Populárne články
Brooke Burke

Závideniahodná postava: Herečka Brooke Burke si kráti čas v karanténe cvičením

Gizka Oňová

Ona cvičí, on číta: Ako vyzerá karanténa u Gizky Oňovej?

Lady Gaga

Zábavou proti koronavírusu: Lady Gaga chystá televízny program plný hviezd

Monika Paločková so svojím tímom.

To všetko PRE TEBA! Slová lekárky Moniky dojali Slovensko, opísala deň boja s koronavírusom

Nadaný výtvarník Ivan Molnár (53) je samouk s kvalitami profesionála.

Majster replík: Profesionálny hasič má nevídaný talent, maľuje diela svetoznámych umelcov

Lieky pre ľudí pomáhajú aj zvieratám. Je to pravda?

Pomáhajú lieky pre ľudí aj zvieratám?

Zobraziť viac
Diskusia