Obyčajnú každodennosť by sme si všetci mali vážiť tak, ako to robí herečka, dizajnérka a spisovateľka Kristína Tormová (37). Možno práve v tomto smere nám neľahká situácia spojená s epidémiou koronavírusu konečne otvorí oči.

Ako táto situácia zmenila váš domáci svet?

Nám sa svet nezmenil. Keby za touto situáciou nebola choroba, žili by sme úplne bežný život. My vlastne žijeme v dobrovoľnej karanténe dlhodobo. (Smiech.) Voláme ju naša bublina. Presunuli sme sa na jedenašvrťizbovú chatku, ktorú vlastní naša rodina, ako to robíme každú jar. Žijeme tu piati na štyridsiatich štvorcových metroch bez práčky a chodíme si po pitnú vodu. Sme spolu dvadsaťštyri hodín denne a sme na to zvyknutí, nikoho nestretávame. Do toho riešime spolu s manželom prácu, čiže máme home office. My sme takto zvyknutí.

Občas dievčatá stekajú z nudy z postele, no vzápätí vymyslia najfantastickejšiu hru na svete. Sme tu aktuálne dvanásť dní a ešte si ani raz nevypýtali na počítači rozprávku. Ja ako „hovadsky“ objektívna matka som veľmi pyšná. Občas mi ide hlava prasknúť z toho, že treba variť, uspávať aj pracovne telefonovať, ale takto to máme často, dobrovoľne a s láskou. Nemusíme sa nikam ponáhľať, šetríme si dobroty a dievky si ich viac vážia a ja tajne vyjedám čipsy.

Takýto normálny spoločný život sme si s manželom priali. Až sa smejeme, že sme to nejako zle zadefinovali. Ten Covid-19 sme k tomu jednoznačne nepotrebovali... Jediné, čo mi chýba, sú moje každotýždňové materské „výlety“ do drogérie. (Smiech.) A aby som nepôsobila ako eko víla, ktorou zrejme nikdy nebudem, aj keď sa snažím byť čo najzodpovednejšia, veľmi by som si priala zadovážiť si krásne nové šaty a prejsť sa v nich v sobotu dopoludnia po meste. A postretávať kamarátov...

Ako zasiahol koronavírus podnikanie Kristíny Tormovej? A aký pozitívny dosah bude podľa nej mať na našu spoločnosť a na jednotlivcov? Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Život sa s ňou nemaznal, nakoniec sa však na ňu usmialo šťastie v podobe milujúcej majiteľky.

Zázraky sa dejú: Fenka s amputovaným ňufáčikom si prešla peklom, teraz našla láskyplný domov

Populárne články
Ilustračná snímka

Gröhling nemal na tlačovke rúško. Matovič sa s ním nebabre: Žiada najvyššiu pokutu!

Jonáš nakrútil video o priebehu choroby, aby ľuďom vysvetlil, čo sa s ním počas nej deje.

Útoky počas karantény: Nakazený Jonáš opísal desivé správanie agresívnych ľudí

Lídri hnutí a strán sa dohodli na zložení vlády. Čakajú ich ťažké časy. Je však dôležité, aby dokázali vládnuť celé funkčné obdobie a splniť svoje sľuby.

Aké šance má vláda? Politológovia opísali plusy a mínusy nových ministrov

ZIKA ASCHER nad návrhmi látok v roku 1946.

Tvorili pre Alžbetu II. či princeznú Dianu: Ascherovci do textilného biznisu zlákali aj Picassa

Prechádzka na čerstvom vzduchu robí zázraky.

Prebuďte sa zo zimného spánku: Za Jarnou únavou je nedostatok vitamínov

Tekuté mydlo je hygienickejšie. Je to pravda?

Je tekuté mydlo hygienickejšie?

Zobraziť viac
Diskusia