Nová posila Telerána Lucia Hlaváčková (29) sa vybrala v šľapajach svojich predkov. Rovnako, ako kedysi jej slávny dedko a otec si vďaka talentu a svojej bezprostrednosti buduje televíznu kariéru.

Aké je vyrastať v rodine so známym priezviskom a čeliť narážkam typu, že prácu v Markíze vám niekto vybavil?

Nemám pocit, že som pre priezvisko vyrastala inak ako moji kamaráti. Kedysi sa mi do uší dostalo všeličo. Aktuálne netuším, či tému „protekčná Hlaváčková“ niekto rieši. Veľmi dlho ma s tým nikto priamo nekonfrontoval.

Trápilo vás to alebo ste sa nad to vedeli povzniesť?

Ach, mňa trápia iné veci. Aby som nebola záhadná, napríklad keď mi hapruje zdravie.

LUCIA na snímke so svojim dedkom OLDOM HLAVÁČKOM.
Zdroj: INSTAGRAM/LUCIAHLAVACKOVA

Myslíte si, že to majú deti známych rodičov ťažšie? Musia akoby viac dokazovať okoliu, že tam, kde sú, si zaslúžia byť, lebo na seba pracovali a nespadlo im to samo do lona?

Rozumiem, že zrejme narážate na otca, ktorý pracuje v Slovenskej televízii. No z môjho pohľadu nemám známych rodičov. Ani v brandži si nás hneď každý nepospájal. Vo všeobecnosti a z pozorovania si myslím, že tak ako všetko to má svoje výhody a naopak. Ľudia vedia súdiť druhých bez toho, aby ich poznali.

Keďže pán Oldo Hlaváček bol mimoriadne populárny v rôznych zábavných programoch a ľudia ho poznajú ako veselého človeka a zabávača, prezraďte, je taký aj v súkromí?

Za mňa je to jeden z najvtipnejších ľudí, čo poznám. Mám rada sarkazmus aj iróniu. Nestalo sa, že by som sa u dedka nezasmiala.

VIAC ICH RODINNÝCH FOTIEK NÁJDETE V GALÉRII...

Vaša televízna cesta bola postupná, začínali ste ako 22-ročná a dostali ste sa do redakcie spravodajstva, čo nebol úplne váš sen. Aký to bol pocit dostať ponuku moderátorky Telerána?

Bol to šok, pretože ponuka moderovať Teleráno prišla nečakane. V tom čase prebiehali kamerové skúšky na Televízne noviny 12, ktoré som mala možnosť aj odmoderovať. Moderovala som Ranné televízne noviny a chodila ako redaktorka do terénu nakrúcať reportáže. Do toho mi zatelefonoval pán riaditeľ Henrich Krejča (48), aby som prišla na kamerovú skúšku do Telerána. Nemala som čas premýšľať nad tým, čo sa deje. Keď mi po „kamerovkách“ zatelefonoval s ponukou postu moderátorky Telerána, ostala som obarená, no s radosťou som ju prijala. Chcela som si vyskúšať aj túto polohu.

Celý rozhovor nájdete v aktuálnom vydaní týždenníka Život v predaji od 4.augusta 2022.

Diskusia