Šoubiznis

Kráľovskí rebeli: Pre Williama a Kate sú deti na prvom mieste, zmenili aj dlhoročnú vianočnú tradíciu!

10.2. 2019 1:05
Diskusia ()
Charlotte takmer spadla, plačúcu ju mama tíši v náručí.
Charlotte takmer spadla, plačúcu ju mama tíši v náručí.
Zdroj: Northfoto
Šoubiznis

Kráľovskí rebeli: Pre Williama a Kate sú deti na prvom mieste, zmenili aj dlhoročnú vianočnú tradíciu!

10.2. 2019 1:05
Diskusia ()
Charlotte takmer spadla, plačúcu ju mama tíši v náručí.
Charlotte takmer spadla, plačúcu ju mama tíši v náručí.
Zdroj: Northfoto

Členov kráľovskej rodiny pozoruje celý svet. Outfity, gestá, úsmevy… Kate a William sú na dôvažok v centre pozornosti aj ako rodičia.

Majú tri deti – Georgea (5), Charlotte (3) a Louisa (9 mesiacov) – a počínajú si pri ich výchove veľmi dobre, aspoň to tvrdia odborníci. Dokonca si vraj bežní smrteľníci môžu od nich brať príklad a odpozerať zaujímavé rodičovské triky.

Vzdialená matka

Byť kráľovským dieťaťom znamenalo v minulosti byť obeťou veľmi studeného odchovu. Hovoriť by o tom mohol najmä v poradí prvý následník na trón princ Charles.

Svoju matku, terajšiu kráľovnú Alžbetu II., videl, iba keď jej to dovolili vladárske povinnosti a značnú časť detstva strávil v internátnych školách, ktoré pripomínali sparťanské väzenie. Jeho otec princ Filip totiž túžil vychovať z neho chlapa, akýkoľvek druh rozmaznávania nepripadal do úvahy.

Kráľovná bola síce láskavá a dobrá matka, na druhej strane práve trón zapríčinil, že aj nekonečne vzdialená. Svoje deti vídavala o deviatej ráno a potom až pri večernom kúpaní, deti však aj tak kúpali opatrovateľky. Jej potomkovia dokonca nesmeli vchádzať do jej kancelárie.

Ľudskosť a oveľa väčší materinský rozmer vo výchove zaviedla až nebohá princezná Diana. Svojich synov milovala a snažila sa im zabezpečiť čo najnormálnejšie detstvo, v ktorom hlavnú úlohu zohrávalo práve matkino náručie.

Starší syn William ide v jej šľapajach. Ako otec aj jeho manželka Kate sú vždy poruke, keď ich deti zažívajú smútok a plačú, môžu sa práve nachádzať na akejkoľvek oficiálnej udalosti, sú predovšetkým rodičia. Zachovali sa tak aj v deň, keď kráľovná Alžbeta II. oslavovala 92 .narodeniny.

Pri tejto príležitosti sa v centre Londýna konala tradičná výročná vojenská prehliadka, vyvrcholením bol prelet kráľovskej letky – ceremónia má názov Trooping The Colour.

Kráľovská rodina ju ako každý rok sledovala z balkóna Buckinghamského paláca. Charlotte (3) sa rozplakala po tom, ako počas čakania takmer spadla. Jej mama ju stihla zachytiť a následne ju vzala na ruky, aby ju utíšila.

Druhý ich rodičovský trik veľmi úzko súvisí s prvým. William a Kate sa so svojimi deťmi veľmi veľa rozprávajú, predmetom ich dialógu sú aj ich pocity a emócie. Kráľovský vnuk sa v nejednom rozhovore pre médiá vyjadril, že je pre neho veľmi dôležité, aby sa s ním deti delili o svoje zážitky, či sú už pozitívne alebo negatívne, čo najdlhšie, ideálne do dospelosti.

Aj v tomto prípade ako rodičia porušujú ďalšie kráľovské pravidlo, a to, že členovia vladárskych rodín by mali byť, čo sa emócií týka, zdržanliví. Aj preto čítajú spolu knihy a rozprávajú sa o knižných hrdinoch.

Keď je už reč o emóciách, Kate vraj dokáže bravúrne zvládať detské výbuchy hnevu svojich potomkov, pričom nepoužíva fyzické tresty. Možno to znie na prvé počutie smiešne, ale ak George alebo Charlotte začnú vystrájať, hlasno im spieva alebo sa tiež hodí o zem ako ony a napodobňuje ich. Vraj to veľmi dobre zaberá.

Rodičia a deti sa spolu rozprávajú aj pri obede či večeri, hoci v kráľovských rodinách je zvykom, že deti stolujú extra, dodnes to v Spojenom kráľovstve dodržiavajú počas vianočných sviatkov. Manželia sa však vo svojej domácnosti rozhodli porušiť túto tradíciu a večerajú všetci spolu za jedným stolom.

Sveter po bratovi

Deti nech ostanú deťmi. To je tretie pravidlo, ktorým sa riadia vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge. Svojim potomkom dožičia čo najviac detských hier, uprednostňujú však tie, pri ktorých sa čo najviac hýbu na čerstvom vzduchu, či už je to len obyčajné šantenie s loptou alebo balónmi.

William a Kate už od detstva úspešne pestovali rôzne športy, preto sa predpokladá, že rovnakou cestou, čo sa záľub týka, pôjdu aj ich deti, hoci v tomto ranom štádiu sa ešte neprejavujú ako športové talenty.

Kráľovskí pravnuci sa hrávajú s jednoduchými hračkami, počítače zatiaľ nepoznajú.
Kráľovskí pravnuci sa hrávajú s jednoduchými hračkami, počítače zatiaľ nepoznajú.
Zdroj: Northfoto

V rodine sa vôbec zatiaľ v detských rukách neobjavujú technické hračky či výdobytky informačných technológií. Tablet, počítač či mobilný telefón… Hoci rodičia rátajú s tým, že ich deti budú využívať, zatiaľ ich však úspešne od tohto druhu zábavy chránia.

Detstvo Georgea a Charlotty však iste nie je len o bezbrehej zábave. Deti si plnia aj určité povinnosti, musia si upratovať izbičky a zberať veci, ktoré nechávajú pohodené na zemi. A aby pocítili, že byť kráľovským dieťaťom nie je len lesk a sláva, dedia po sebe oblečenie.

Keď svet obletela snímka, na ktorej Charlotte bozkáva práve svojho narodeného brata, fotografie nezhotovil renomovaný fotograf, ale samotná vojvodkyňa, znalci módy si okamžite všimli, že malá princezná má na sebe sveter po staršom bratovi.

Ďalšie dieťa?

Štvrté rodičovské pravidlo páru z Cambridge je, že život je vlastne zábava. Ich deti, hoci sú ešte veľmi malé, sú povinné zúčastňovať sa na rôznych oficiálnych a zároveň nevýslovne nudných podujatiach. Očitý svedok pre miestne médiá uviedol, že neraz počul Kate, ako deťom dáva signál – kto bude prvý na mieste, je víťaz. Každodenné detské povinnosti tak Kate premení na hru a zábavu.

O tom, aké je to niekedy náročné byť kráľovským potomkom, ukázal princ George aj na spomínanom podujatí Trooping The Colour. Nudil sa, preto neustále vyrušoval, až mu nakoniec jeho kráľovská príbuzná, tiež dieťa, rukou zapchala ústa.

Po piate, keď sa Kate rozpráva so svojimi deťmi, zohne sa alebo čupne si k nim, aby mali oči na rovnakej úrovni. Vďaka takejto komunikácie dieťa cíti neochvejnú pozornosť matky a upevňuje to ich vzájomný vzťah.

Je možné, že vojvoda a vojvodkyňa znásobia svoje rodičovské radosti aj povinnosti, pošuškáva sa, že Kate je v radostnom očakávaní po štvrtý raz. Nosí šaty voľnejšieho strihu, zdvorilo odmieta účasť na rôznych večierkoch, vyhýba sa alkoholu a vraj si dopraje v bohatej miere jedlo s karí, čo doteraz konzumovala počas predchádzajúcich tehotenstiev.

Kate sa nikdy netajila tým, že medzi svojimi deťmi by chcela mať minimálne vekové rozdiely, aby ľahšie nadväzovali súrodenecké vzťahy. Pár okrem toho niekoľkokrát vyhlásil, že by sa potešil štyrom deťom, pričom túžia po párikoch. Veľmi radi by teda Charlotte dopriali sestru.

Kate sa deťom pri rozhovore pozerá do očí.
Kate sa deťom pri rozhovore pozerá do očí.
Zdroj: Northfoto
Poslať emailom
Diskusia ()
Volocopter by mohol slúžiť ako taxík budúcnosti.

V Singapure predstavili taxík budúcnosti: Poradí si so vzdialenosťou aj zápchami

Populárne články
Ilustračná snímka

Kvôli nezhodám s bývalými kamarátkami upadla do depresie. Pomohla jej netradičná liečba!

Tomáš Chrenek

Zoznam 10 najbohatších Slovákov: Na čom zarobili milióny?

Hamzov mlyn začal mlieť múku v roku 1897.

Po mlynároch zostalo na Slovensku len pár symbolických stôp: Nadšenci sa to pokúšajú zmeniť

Záchranári Táňa Buliková a Patrik Christian Cmorej boli v správnom čase na správnom mieste.

Nestratila ani okamih: Slovenská lekárka zachránila na prechádzke život zúfalému mužovi

Herečka Andie MacDowell napremiére filmu Magic Mike.

Hollywoodsku hviezdu zradila látka na šatách: Slovenská prezidentka by jej rozumela!

Vedeli ste

Vedia aj slony skákať?

Zobraziť viac
Diskusia