Posledné dni kráľovnej

V sobotu večer a v nedeľu na obed, pár dní pred jej smrťou, sa ku kráľovnej pripojil duchovný Iain Greenshields - moderátor Valného zhromaždenia Škótskej cirkvi - spolu s Charlesom a princeznou Annou.

Moderátor Valného zhromaždenia Škótskej cirkvi, Dr. Iain Greenshields, spomína na poslednú "fantastickú návštevu" s kráľovnou na Balmorale len niekoľko dní pred jej smrťou.
Zdroj: Twitter/@churchscotland

Greenshields, ktorý zostal s kráľovnou po kázni, povedal, že pred svojím odchodom bola "plná zábavy a života". Pre denník The Times opísal jej veličenstvo v dňoch, ktoré predchádzali jej smrti: "Bola to fantastická návšteva. Jej pamäť bola úplne úžasná a bola naozaj plná zábavy."

Pre reláciu Good Morning Scotland rádia BBC tiež povedal, že bola v "skvelej forme".

Alžbetu požiadal o ruku princ Philip na zámku Balmoral. Do objektívu sa pochválila zásnubným prsteňom.
Zdroj: reprofoto BBC

"Bola v naozaj dobrej nálade - samozrejme, krehká, to vidíte, ale absolútne v poriadku," dodal doktor Greenshields. "Hovorila o svojej minulosti, o svojej láske k Balmoralu, o svojom otcovi, matke, princovi Philipovi, koňoch, veľmi sa zaujímala o to, čo sa deje v cirkvi a čo sa deje v národe."

Kráľovná Alžbeta II. zomrela vo veku 96 rokov obklopená svojou rodinou na milovanom zámku Balmoral, kde prežila jedno zo svojich "najšťastnejších" letných období.
Zdroj: Bettmann

Keďže Balmoral bol jedným z kráľovniných obľúbených miest, myslí si, že bola rada, keď tam strávila svoje posledné dni. Povedal: "V rozhovore s ňou ma vzala k oknu a s veľkou hrdosťou a láskou sa pozerala na svoje záhrady a myslím si, že práve tu chcela stráviť svoje posledné dni, a to rodinu utešuje."

Viac o mieste plnom spomienok sa dočítate na ďalšej strane...

Diskusia