Na Slovensko minulý týždeň pricestoval holandský kráľovský pár. Trojdňová oficiálna návšteva kráľa Viliama Alexandra (55) a kráľovnej Máximy (51) sa začala ceremoniálom v Prezidentskom paláci, kde ich privítala prezidentka Zuzana Čaputová.

Hoci popularita vladárskeho páru v jeho domovine klesá, holandské médiá do nebies chválili svoju kráľovnú za jej šetrnosť, čo sa týka obliekania. Jej šatník je klasicky elegantný, no vždy veselý a často aj farebný. Na štátnu večeru v Redute, sídle Slovenskej filharmónie v Bratislave, zvolila kráľovná Máxima očarujúce čipkované šaty v tyrkysovozelenej farbe. Kráľovská róba od Jana Taminiaua nie je novinkou, mala ju na sebe už v Portugalsku v roku 2017 a v Írsku v roku 2019. Zavinovacie šaty tmavomodrej farby, ktoré navrhol módny dom Natan, mala na sebe ešte v roku 2002.

Jeden z módnych magazínov si všimol detail, a to, že pravú náušnicu s modrým zafírom mala vladárka zle pripnutú a hrozilo, že šperk stratí. Holandské médiá pri tejto príležitosti zrekapitulovali, že za päť rokov mala kráľovná na sebe 744 rôznych odevov, iba 289 však bolo nových.

VŠETKY OUTFITY MÁXIMY SI POZRITE V GALÉRII
Diskusia