Herečka Anne Heche, držiteľka ceny Emmy, zomrela. Mala 53 rokov.

"Dnes sme stratili jasné svetlo, milú a veľmi radostnú dušu, milujúcu matku a vernú priateľku," uvádza sa vo vyhlásení, ktoré v mene rodiny a priateľov Hecheovej poskytol People zástupca hviezdy. "Anne nám bude veľmi chýbať, ale žije ďalej prostredníctvom svojich krásnych synov, ikonického diela a vášnivej advokácie. Jej odvaha stáť si vždy za svojou pravdou a šíriť posolstvo lásky a prijatia bude mať aj naďalej trvalý vplyv." Zástupca rodiny pre portál potvrdil, že hoci je Heche podľa kalifornských zákonov právne mŕtva, jej srdce stále bije a nebola odpojená od prístrojov, aby nadácia OneLegacy mala dostatok času na nájdenie vhodných príjemcov.

Smutná správa prichádza týždeň po tom, čo narazila autom do domu v losangeleskej štvrti Mar Vista, pričom dom zostal zničený a herečka bola v kritickom stave. Z bezvedomia sa už nikdy neprebrala. Vo štvrtok sa jej zástupca podelil o to, že prognóza je hrozivá. "Žiaľ, v dôsledku nehody Anne utrpela vážne anoxické poranenie mozgu a zostáva v kóme, v kritickom stave," uviedol zástupca vo vyhlásení pre People v mene Hecheovej rodiny. "Neočakáva sa, že prežije. Už dávno sa rozhodla darovať svoje orgány a je udržiavaná na prístrojoch, aby sa zistilo, či sú niektoré z nich životaschopné."

Anne Heche a jej synovia
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CdUqTdKLo6E/

Hecheovej kariéra trvala desaťročia a zahŕňala nezabudnuteľné úlohy v televízii, filme a na divadelných doskách. Preslávila sa koncom 80. rokov a v 90. rokoch minulého storočia úlohami v telenovele Iný svet (1987 - 1991) a vo filmoch Sopka, Pes lump, Viem, čo ste robili minulé leto, Šesť dní, sedem nocí a remake Psycha z roku 1998. Známa je aj vďaka úlohe vo filme Gracie's Choice z roku 2004, za ktorú získala nomináciu na cenu Primetime Emmy v kategórii najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe, a v romantickom komediálnom seriáli stanice ABC Muži na stromoch, ktorý sa vysielal v rokoch 2006 až 2008. Okrem svojej kariéry sa Heche ocitla v centre pozornosti verejnosti, pretože v rokoch 1997 až 2000 chodila s moderátorkou a komičkou Ellen DeGeneres.

VIAC FOTO V GALÉRII...
Diskusia