Konečne. Život sa vracia do normálnych koľají u nás aj v susednom Česku. Televízny kuchár ZDENĚK POHLREICH (63) po tom, ako varil iba pre policajtov, hasičov a zdravotníkov, otvára svoje reštaurácie a vracia sa pred kamery.

Každý pomáhal, ako vedel. Veľa známych ľudí si sadlo za šijací stroj a šili rúška. Dvaja najvýraznejší kuchári na českej gastronomickej scéne a známe televízne osobnosti Zdeněk Pohlreich a Jan Punčochář sa v ťažkých časoch v snahe pomôcť chytili svojho remesla a varili pre tých, ktorí boli v čase pandémie nenahraditeľní. Denne tak s pomocou sponzorov skončilo u policajtov, hasičov a zdravotníkov v rámci Prahy 1 600 obedov. Išlo aj o také gastronomické lahôdky, ako sú konfit z kačky s kapustou a knedľou či perlička na paprike s cestovinami.

FOTOGRAFIE K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Iba bageta

„Hasiči, policajti a záchranná služba prechádzali skutočnou zaťažkávacou skúškou. Ľudia pracujúci v týchto odboroch sa stravujú všelijako. Nie všetci jedia varené jedlo a obed odbijú bagetou. Bol som na vojne a viem, aká je strava dôležitá pre morálku mužstva. Preto som sa rozhodol s naším tímom a tímom kolegu Jana Punčochářa variť a voziť jedlo zadarmo na ich služobné miesta na území mesta Praha. Pracovali sme zadarmo a robili sme to, čo sme vedeli najlepšie,“ opisuje Zdeněk Pohlreich. Na to, aby známi televízni kuchári mohli realizovať svoj plán, potrebovali pomoc ďalších sponzorov a ľudí s dobrým srdcom.

Podarilo sa im vyzbierať peniaze na transparentnom účte, jeden z českých pivovarov hneď na začiatku prispel sumou 500-tisíc českých korún, pričom ku každému obedu poskytol jedno nealkoholické pivo. Pomohli aj dodávatelia surovín, ochranných pomôcok či rôzne dopravné služby, ktoré jedlo rozvážali. Známi kuchári varili vo svojich reštauráciách, pričom náklady na energie či zamestnancov hradili práve oni.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

Kam na DOVOLENKU S DEŤMI? Aj na Slovensku máme atrakcie pre najmenších. Tu sú niektoré z nich

Populárne články
Na doskách SND účinkuje vyše 40 rokov.

Nemal uznanie od otca: MARTIN HUBA roky čakal na slová podpory od rodičov

Fedor Flašík a Monika Beňová

Odkaz tehotnej Beňovej: Dojatý Flašík prezradil, prečo s Monikou nemali vlastné deti

Ivana Beláková je pokrytá tetovaniami od svojich obľúbených tatérov. Považuje to za obdobu kúpy obrazu od maliara, ktorého štýl uznáva..

Slovenka z malej obce na Myjave dobýva Hollywood: Medzi tetovačmi patrí k svetovej špičke

Dara Rolins

Zarába ťažké tisíce! Z príjmov DARY ROLINS vám spadne sánka. Má to však svoju daň

Aneta Parišková

Aneta Parišková zvláda náročnú liečbu bravúrne: Aké budú výsledky?

Niagarské vodopády sú najväčšie. Je to pravda?

Niagarské vodopády sú najväčšie. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia