Vojvodkyňa Kate (40) a princ William (39) v nedeľu odštartovali prvý deň svojej cesty po Karibiku. Ako prvú navštívili kakaovú farmu v Belize, ktorá nahradila iný plánovaný výlet, zrušený po tom, ako pred príchodom páru vypukli protesty.

Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgea plánovali v nedeľu navštíviť inú kakaovú farmu na úpätí Mayských hôr, tá však bola zrušená po tom, ako dedinčania zorganizovali protest proti kolonializmu a využívaniu futbalového ihriska kráľovskou rodinou na pristátie ich helikoptéry, informuje People.  William a Kate tak v nedeľu zavítali do dediny Hopkins v Belize a ohúrili nadšené davy svojimi tanečnými pohybmi.

Ako prvá sa dostala na parket 40-ročná Kate, ktorá spolu s deviatimi miestnymi školákmi z kultúrneho centra Garifuna strúhala figúry. Budúci kráľ Wills vyzeral trochu váhavejšie. Netrvalo však dlho a princ začal tancovať s miestnou organizátorkou Laurou Cacho (57). Držali sa za ruky a tancovali do rytmu hudby, pričom miestni obyvatelia nadšene kričali. "Bolo to vzrušujúce. Splnil sa mi sen," cituje Lauru Mirror. "Bola to zábava, bol dobrý tanečník a povedala som mu, že má v sebe kultúru Garifuna. Tancoval puntu (miestny tanec - pozn. red.) lepšie ako ja." A ako hodnotí tanečné pohyby budúcej kráľovnej? "Kate bola tiež výborná, určite má v sebe garifunskú kultúru. Vlnili bokmi ako nikto iný," nechala sa počuť Laura. Kate a Williama pohostila tancom a jedlom miestna komunita Garifuna v meste Hopkins na karibskom pobreží.

Počas návštevy mala Kate oblečené modré kvetinové šaty a v ušiach až netypicky veľké náušnice. William sa zase nechal strhnúť uvoľnenou atmosférou a zbavil sa saka aj kravaty. "Vítame ich. Je to pre nás česť. Vítame všetkých. Sme najšťastnejšia dedina v Belize. Nikto, kto sem príde, nie je smutný," vyhlásila  Mamma G, známa aj ako Joan Gloria, pastorka Národnej rady Garifunov. Dedina Hopkins, v ktorej žije 1 000 potomkov stroskotanej otrokárskej lode, je pravidelne vyhlasovaná za najpriateľskejšiu dedinu v celom Belize.

VIAC FOTO KATE A WILLIAMA NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia