Katarína Brychtová (51) patrí k najmladším babičkám slovenského šoubiznisu.

Obľúbenej televíznej moderátorke Kataríne Brychtovej urobila dcéra Katarína (30) veľkú radosť. Po vnukovi Leonovi (3,5) už čoskoro privedie na svet druhé dieťa.

„Veľmi sa z toho tešíme, Katka už nastúpila na materskú dovolenku, keďže bábätko by sa na svet malo vypýtať vo februári, ktorý je už za rokom. Čas letí tak rýchlo, ani sme sa nenazdali a už je vo ôsmom mesiaci,“ povedala nám budúca dvojnásobná babička spokojne.

Takmer 4 roky obohacuje život všetkých členov jej rodiny malý Leon, ktorého považuje za svojho veľkého parťáka. On sám sa tiež na súrodenca veľmi teší. „Od začiatku to bral veľmi pozitívne, dokonca sa veľmi aktívne podieľal aj na výbere mena.“

Po prvom pôrode bola moderátorka svojej dcére veľkou oporou a výnimku neurobí ani tentoraz.

„Uplynulý rok bol veľmi hektický, naplnený rôznorodou prácou. Vyšla mi už druhá knižka receptov Napečme si šťastie, z ktorej sa veľmi teším, lebo pečenie je moja vášeň. Po dlhých rokoch som sa vrátila do divadla a vďaka režisérovi Sveťovi Sprušanskému a mojim talentovaným kolegyniam zažívame krásne chvíle s divákmi pri predstavení Klimaktérium. Veľa som dabovala, bola som na Farme, bolo toho naozaj dosť. Takže sa teším, že tento rok budem viac s rodinou a pomôžem Katke so všetkým, čo bude treba.“

Už o mesiac sa stane dvojnásobnou babičkou.
Už o mesiac sa stane dvojnásobnou babičkou.
Zdroj: Archív NMH

Popri mnohých pracovných povinnostiach, starostlivosti o deti a vnuka Leona sa moderátorka stará aj o svoju mamu. Tá sa stále teší dobrému zdraviu a je veľmi aktívna:

„Snažím sa s ňou tráviť čas. Máme podobné záujmy, chodievame spolu na výstavy, občas do kina. Je skvelé, že sa tak drží, pretože aj ona pomáha s Leonkom, keď ja nemôžem. Je to akčná prababka,“ pochválila sa nám.

Odchod sa nekoná

Ďalší prírastok do rodiny je pre Katarínu Brychtovú skutočným požehnaním. Už pri prvom vnúčati v rozhovore pre týždenník Život priznala, že narodenie Leona celú jej rodinu ešte viac stmelilo.

„Dieťa je veľký dar a obohatenie života. Poznajú to všetci starí rodičia, doháňame, čo sme nestihli pri vlastných deťoch. Mne vtedy veľmi pomohli rodičia i svokrovci, tak je pre mňa úplne prirodzené robiť to isté,“ uviedla moderátorka.

Po slovensko-americkej svadbe na Myjave sa však Katka trošku obávala možného odchodu dcéry a zaťa za veľkú mláku, kde jej dcéra v minulosti študovala scenáristiku, pracovala tam a neskôr sa aj zoznámila so svojím manželom Tanzeelom Ahmedom.

Exotický zať s americkým občianstvom a bangladéšskymi koreňmi však prekvapivo súhlasil s tým, aby sa mladá rodina zatiaľ usadila na Slovensku. Ako si na tunajšiu kultúru a ľudí zvykol?

„Tanzee­lovi sa na Slovensku a v Bratislave od začiatku veľmi páčilo. Študuje medicínu na LF UK v angličtine, škola mu ide veľmi dobre. Našiel si tu už aj kamarátov a známych, hoci jeho dlhoroční priatelia a hlavne rodina mu určite chýbajú.“

Moderátorkin zať na Slovensku študuje medicínu a na život v Bratislave si rýchlo zvykol.
Moderátorkin zať na Slovensku študuje medicínu a na život v Bratislave si rýchlo zvykol.
Zdroj: Archív K. B.

Spoločná práca?

Katka má so svojou dcérou veľmi blízky vzťah. Dokonca sa v minulosti stretávali aj pri spoločnej práci. Moderátorka tak využila dcérine scenáristické schopnosti v rámci prípravy projektu Nečakané stretnutia. Ten nadväzoval na úspech relácie Pošta pre teba, ktorú na obrazovkách RTVS vysielali dlhých 11 rokov.

Vďaka Pošte mali diváci možnosť nahliadnuť do približne 1 300 rôznych príbehov a ťažkých životných osudov. Aj keď išlo o náročnú prácu plnú emócií, Katarína na toto obdobie rada spomína. Náročné to pre ňu údajne bolo hlavne na začiatku.

„Neskôr som si zvykla, príbehy ľudí ma vždy zaujímali, rada som sa s nimi rozprávala o ich starostiach i radostiach. Podarilo sa nám spojiť veľa rodín, mnohým sme našli súrodencov, bývalé lásky či kamarátov z mladosti. Som veľmi vďačná, že som dostala túto príležitosť a mohla byť pri výnimočných životných okamihoch mnohých ľudí, Pošta mi dala naozaj veľmi veľa. Na niektoré príbehy nikdy nezabudnem,“ zaspomínala na svoju srdcovú záležitosť.

Rovnako intenzívne prežívala aj Nečakané stretnutia, kde sa zas o príbehoch mohla osobne aj pracovne porozprávať práve so svojou dcérou. Pre obe to bola veľmi pekná skúsenosť. Dnes sa jej dcéra venuje najmä vyučovaniu angličtiny. Tú však momentálne bude musieť na istý čas zavesiť na klinec.

Nie je pritom vôbec vylúčené, že sa s mamou opäť stretne pri spoločnej práci. Moderátorka nám v minulosti priznala, že by na obrazovkách RTVS chcela divákom ponúknuť formát, ktorý nosí už dlhší čas v hlave. V akom štádiu sú jeho prípravy?

„Momentálne to je v štádiu vývoja. Verím, že čoskoro sa dostaneme aj k jeho realizácii. A veľmi by ma potešilo, keby sa na obrazovku vrátila aj Naj dedinka Slovenska. To bol program, ktorý som milovala.“

Pripravuje nový televízny projekt, ale na obrazovky by rada vrátila aj reláciu Naj dedinka.
Pripravuje nový televízny projekt, ale na obrazovky by rada vrátila aj reláciu Naj dedinka.
Zdroj: Facebook
Poslať emailom
Diskusia ()
Umelec Dan Tanenbaum zarába na netradičnom nápade.

Zo záľuby tisícový biznis: Neuveríte, z čoho umelec Dan vyrába tieto predmety!

Populárne články
Ilustračné foto.Sponzorované

Pomôžme stovke bojovníkov postaviť sa osudu

Herečka Eva Longoria

Zúfalá manželka Eva Longoria: Kvôli práci ma nespoznáva vlastný syn!

V horách s chladnejšou zimou si obyvatelia stavajú tehlové domy.

Rozdeľuje ich pôvod, ale spája „Voňajúci pán“. Do mŕtvych investujú viac než do seba

Neprehliadnuteľný a nesmierne elegantný v Rostandovom Cyranovi z Bergeracu.

Nevídaný zážitok a úspech: Hercovi Štefanovi Bučkovi tlieskal Štrasburg, Paríž aj Berlín!

Ilustračné foto.Sponzorované

Pomôžme stovke bojovníkov postaviť sa osudu

Vedeli ste

Vo vode sa scvrkáva koža.

Zobraziť viac
Diskusia