Uplynulý víkend sa celé Česko aj Slovensko rozlúčilo s legendárnym spevákom Karlom Gottom (†80). A čo bude ďalej?

Odchod za veľkú mláku je jeden z najpravdepodobnejších scenárov, ktorý sa v prípade Ivany Gottovej (43) a jej dvoch dcér Charlotte Elly (13) a Nelly Sofie (11) po smrti Karla Gotta skloňuje.

O tejto alternatíve sa otvorene začalo hovoriť len pár hodín potom, ako sa verejnosť dozvedela, že spevák zomrel. Jeho manželka vzala deti a odišla z Prahy. Seba ani dcéry nechcela vystavovať prílišnému tlaku zo strany širokej verejnosti.

Podľa českých médií trávila dni pred Karlovým pohrebom na neznámom mieste, aby mala pokoj a mohla v tichosti oplakávať svojho milovaného muža.

Dom na Bertramke, kde maestro nielen skonal, ale kde prežil aj mnoho krásnych rokov v spoločnosti najbližšej rodiny, totiž neustále obkľučujú fanúšikovia. V húfoch tam nosia kvety a zapaľujú sviečky, aby si svoj národný poklad aj po smrti náležite uctili.

Dá sa predpokladať, že verejný rozruch sa Gottovým pohrebom rozhodne neskončí. Ivana a jej dcéry sa v prvom rade musia zmieriť s odchodom manžela a otca. Začať nový život bude preto jednoduchšie v prostredí, ktoré im ho nebude dookola pripomínať.

Miesto, kde by mohli zakotviť, je rozhodne Amerika, kam Ivana Gottová ťahala svojho muža už aj v minulosti. Spojené štáty pre ňu pritom nie sú neznámou krajinou. V mladosti žila pár rokov na Floride, kde pracovala ako aupairka a tiež tam skúšala šťastie ako herečka.

Je možné, že Ivana vezme nohy na plecia a s dcérami sa usadí v ďalekej Amerike, kde už dlho túžila žiť.
Je možné, že Ivana vezme nohy na plecia a s dcérami sa usadí v ďalekej Amerike, kde už dlho túžila žiť.
Zdroj: Archív NMH

Mali plán?

V šoubiznisových kuloároch sa otvorene hovorí o tom, že manželia Gottovci mali vopred naplánované, ako bude Ivana po Karlovej smrti postupovať a následne aj žiť.

Zaujímavé je, že Gott zomrel krátko pred polnocou, no vyhlásenie o jeho smrti prišlo až v dopoludňajších hodinách po 10.00 hodine. Ivana s dcérami tak mali dosť času, aby Bertramku opustili a odišli ešte predtým, ako sa k domu začali schádzať stovky smútiacich ľudí.

„Ivana má jasne narysovanú budúcnosť. Vie, že by po Karlovej smrti nemala v Česku na ružiach ustlané,“ povedal pre český portál Extra.cz zdroj blízky rodine.

Ten ďalej uvádza, že nové bydlisko si Gottova rodina vybrala v ďalekej Amerike práve pre vopred vytvorené zázemie.

„Už má na Floride nejaké kontakty a dokonca už zisťovala, kam by prípadne dcéry mohli chodiť do školy,“ dodal zdroj.

Blízkym kontaktom pre Ivanu môže byť napríklad vdova po legendárnom Waldemarovi Matuškovi (†76) Olga. Nie je totiž tajomstvo, že Gottovci boli jeho kamaráti.

„Pred dvoma rokmi mi volal jeden kamarát z New Yorku, že príde Karel a že by sa chcel zastaviť u nás, pretože mieri na Floridu. Tešila som sa, že im ukážem, ako sme tu s Waldom žili. To sa však neuskutočnilo, pretože to už nebolo možné, Karlovi nebolo dobre,“ povedala pred časom Olga Matušková, pre ktorú bol Gott po smrti manžela, ktorý skonal na zápal pľúc, veľkou oporou.

S maestrom sa uplynulý víkend rozlúčili tisícky fanúšikov aj najbližšia rodina.
S maestrom sa uplynulý víkend rozlúčili tisícky fanúšikov aj najbližšia rodina.
Zdroj: Archív NMH

Plánom o úteku z domoviny nahráva aj ďalší fakt. Trinásťročná Charlotte Ella chodila päť rokov na prestížne gymnázium PORG, kde mohla plynule prejsť na osemročné gymnázium, no napokon sa to nestalo.

„Nepodala si prihlášku na gymnázium Nový PORG a nezúčastnila sa na prijímacích skúškach,“ uviedla Gottova hovorkyňa Aneta Stolzová pre médiá.

Čo je za tým, nie je známe, na povrch však vyplávala informácia o tom, že Charlotte sa chce vo svojom štúdiu viac zamerať na angličtinu. A kde inde by sa ju mohla naučiť lepšie ako v krajine kde sa hovorí po anglicky?

V hre je aj New York

Hoci sa v súvislosti so sťahovaním Gottových žien skloňovala v poslednom čase najmä Florida, podľa posledných informácií to vyzerá tak, že do úvahy pripadá aj New York, ktorý je veľkým snom malej Charlotte.

Tento sen jej ešte pred smrťou chcel splniť otec, žiaľ, nepodarilo sa. Potvrdila to aj dokumentaristka Olga Špátová, ktorá bola v Gottovej blízkosti v čase jeho vážnej choroby.

„Stihlo sa nakrútiť všetko okrem cesty do New Yorku, kam sme plánovali ísť, pretože spevákova dcéra Charlottka to tam túžila vidieť na svoje narodeniny. V budúcnosti tam túži aj pracovať,“ povedala režisérka pre DVTV.

Pre ktorú krajinu sa Ivana Gottová a jej dcéry napokon rozhodnú, nie je známe. Už teraz je vysoká blondínka v nemilosti mnohých ľudí, podľa ktorých by pamiatku svojho muža mala uchovávať na mieste, kde sa jeho kariéra začala a zároveň skončila.

Scenár úteku z republiky Gottovi fanúšikovia odsudzujú.
Scenár úteku z republiky Gottovi fanúšikovia odsudzujú.
Zdroj: Archív NMH

Karel totiž v minulosti dostal opakovanú možnosť rozbehnúť kariéru v Amerike alebo v Nemecku, kde bol veľmi populárny. Túto ponuku však nikdy neprijal. A hoci v Česku to v 70. rokoch nemal vôbec ľahké, domov sa vždy vracal.

„A tak som uvažoval, keď mi v Nemecku tlieskali športové haly, chceli ma usporiadatelia, firma nahrávala album za albumom, či nezostať tam. Ale vedel som, že by som za sebou zanechal nielen rodičov, ale aj publikum, fanúšikov, bez ktorých by som sa nedostal na tie dosky, pódiá, na ktorých ma potom počuli producenti v zahraničí,“ tvrdil zakaždým hrdý Čech.

Nech je, ako chce, na bolesť, ktorou jeho rodina momentálne prechádza, je najlepší pokoj v ústraní. Kde konkrétne si útočisko našli, ostáva nateraz otázkou.

Ilustračná snímka

"Tichí blázni" z celebritného rybníka: Toto sú naši najznámejší rybári

Populárne články
Ministerstvo spravodlivosti SR zavádza na súdoch nový projekt. Postavený je hlavne na dohode. Na snímke štátny tajomník MICHAL LUCIAK

Všetko pre deti: Budeme mať na slovenských súdoch obývačky?

Osemročná Barborka Vargová ovláda ryžovaciu panvicu majstrovsky.

Pravá Kollárova zlatokopka: Naše hory boli najvýdatnejšou zásobárňou zlata v Európe

Princezná Anna (69) s mamou kráľovnou Alžbetou II.

Na parádu si veru nepotrpí: Princezná ANNA prezradila, koľko času potrebuje na účes

Marcel Forgáč prekonal v období koronakrízy zápal pľúc, nebolo mu všetko jedno.

Známeho moderátora MARCELA FORGÁČA náhle zradilo zdravie: Čo ho pripútalo na nemocničné lôžko?

Šťastné mamičky z ľava speváčka Mária Čírová (31) s manželom a Barbora Krajčírová (33).

Už sú spolu: Moderátorka Barbora Krajčírová aj speváčka Mária Čírová majú svojich synov doma

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia