Kamila Magálová (70), rodená Slováková, sa narodila 16. novembra 1950 v Bratislave ako dcéra popredného dirigenta Ladislava Slováka a sestra herca Mariána Slováka.

Po štúdiu na Vysokej škole múzických umení pôsobila v Poetickom súbore Novej scény v Bratislave. V roku 1982 sa stala členkou Činohry Slovenského národného divadla. Všestranným hereckým umením, šarmom, civilným a citlivým prejavom sa v priebehu rokov zaradila medzi najobľúbenejšie slovenské a české herečky. Najväčší divácky ohlas zaznamenali jej výkony v divadelných inscenáciách Pozor na Leona!, Na skle maľované, Chrobák v hlave, Tančiareň, Je úžasná!

Hoci pochádza z prominentnej umeleckej rodiny, kariéru si musela vybudovať vlastným talentom a úsilím. Pozornosť na seba upútala už na začiatku, keď popri divadle dostala skvelé príležitosti aj v televízii. Diváci ju videli napríklad v televíznych filmoch Americká tragédia (1976), Škola žien (1981), Radosť žiť (1983), O mužoch, ženách a deťoch (1986), Eugen Onegin (1988) a v mnohých ďalších. Česká kinematografia ju objavila v čase, keď sláva mnohých hercov jej generácie pomaly ustupovala. Po boku Karla Rodena vynikla v úspešných českých psychologických seriáloch Terapie (2011) a Terapie II. (2013) a veľké sympatie si získala hlavnou úlohou v romantických komédiách Líbáš jako Bůh (2009) a Líbáš jako ďábel (2012).

Inscenácia Chrobák v hlave. Medzi Kamilou a Zdenou panuje zdravá rivalita.
Inscenácia Chrobák v hlave. Medzi Kamilou a Zdenou panuje zdravá rivalita.
Zdroj: Archív NMH

Nezabudnuteľne nadabovala seržantku Harriet Makepeaceovú v anglickom televíznom seriáli Dempsey a Makepeaceová, ale i mnohé ďalšie postavy, napríklad Majkinu matku (A pobežím až na kraj sveta), Alexandru Ľvovnu (Lev Tolstoj), Magdalénu (Zabudnite na Mozarta). Kamila Magálová je nielen úspešná divadelná, televízna a filmová herečka, ale aj výborná speváčka. Hrala Roxanu, hrdinku prvého slovenského muzikálu Cyrano z predmestia. Je aj naslovovzatá kuchárka, už niekoľko rokov prináša gazdinkám a gurmánom nové kuchárske recepty a nápady v obľúbenej televíznej relácii Tajomstvo mojej kuchyne.

Angažuje sa ako vyslankyňa dobrej vôle UNICEF. V roku 2017 si prebrala Cenu Literárneho fondu za celoživotné dielo. Tento rok získala titul absolútna Slovenka roka. Na konte má šesť kuchárskych kníh, ako aj knihu rozhovorov so spisovateľom a publicistom Jánom Štrasserom s názvom Do voza aj do koča.

Herečka Kamila Magálová posilnená ranami osudu vždy dokáže nájsť silu začať odznova. Čo si neustále kladie za vinu? Celý článok nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od štvrtka 12. novembra 2020).

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Populárne články
Speváčka VIKTÓRIA VARGOVÁ je v kapele už štyri roky.

Peter Bič Project: Čo sa skrýva za úspechom kapely z východu?

Kurátorka MARTINA ĎURICOVÁ a generálna riaditeľka Slovenského technického múzea ZUZANA ŠULLOVÁ.

V odore dentálnej chémie: Expozícia, pri ktorej starší spomínajú a mladším odľahne

Ilustračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 4. do 10. decembra?

Ilustračné foto.Sponzorované

Spôsobuje vám výber darčekov dilemu? Máme pre vás tipy pre celú rodinu

Princezná Märtha Louise a Šaman Durek

Nórska princezná našla šťastie po boku šamana: Namiesto svadby tragédia!

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

James Watt vynašiel parný stroj. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia