Trpký život milovanej českej herečky ju dohnal až ku zavrhnutiu toho, čo jej išlo najlepšie. Dnes Jana Preissová (73) odmieta vystúpiť pred kamery a svoju tvár už nechce ukazovať na televíznych obrazovkách!

Hviezda českých komédií Jak vytrhnout velrybě stoličku či Jak dostat tatínka do polepšovny si získala srdcia fanúšikov nie len svojím hereckým výkonom, ale aj krásnym vzhľadom, ktorý jej môžu kľudne závidieť aj modelky. Dnes má Jana Preissová viac ako 70 rokov a na televíznych kamerách sa už ukazovať nechce. Tvrdí, že na jej tvár sa už nie je na čo pozerať!

Takýto tvrdý a sebakritický prístup k sebe samej môže prameniť z depressií a traumy, ktoré si počas svojho života vytrpela. Vinu má na sebe čiastočne aj jej manžel, Viktor Preiss (74), ktorý ju v 80. rokoch podviedol a narodila sa mu nemanželská dcéra. Je zrejmé, že Preissová nezvládala rodinné problémy v kombinácii so starnutím najlepšie.

Nechuť, ktorú si vytvorila k natáčaniu pred kamerami, však nezdieľa aj s vystupovaním v divadle. Herectvo na pódiu pre ňu pôsobí ako skvelé miesto na vyventilovanie sa, ba dokonca jej umožňuje aspoň na chvíľu zabudnúť na problémy, ktoré ju trápia.

GALÉRIU JANY PREISSOVEJ NÁJDETE TU
Diskusia