Moderátorka Lenka Čviriková Hriadeľová (48) svoju prácu miluje, ale tak ako mnohé jej kolegyne, aj ona sa stretla s odvrátenou tvárou popularity.

Rodáčka z Humenného je so svojou domovskou televíziou spätá od samého začiatku. K moderovaniu sa však dostala cez zhluk rôznych náhod. Ako dieťa s umeleckými ambíciami vyštudovala konzervatórium. Pre nízky herecký nástupný plat, ktorý bol podľa Lenkiných slov v tom čase hrozivý, sa prihlásila na úrad práce. Odtiaľ sa dostala na konkurz do novovznikajúceho košického rádia. „Na konkurze som postúpila, išla som do druhého kola do Prahy a vybrali ma,“ zaspomínala si. Neskôr pre TV Global vyrábala súťaž Z extrému do extrému a práve tento program jej otvoril dvere do Jojky. V Bratislave absolvovala konkurz na moderátorov do tolkšou. „Asi po týždni a pol mi zavolali a zablahoželali, že si ma vybrali a budem moderovať šport.“ To budúcu športovú moderátorku najskôr trošku zaskočilo, no po rokoch treba povedať, že v porovnaní s konkurenciou na tomto poste pôsobí ako jedna z mála skutočne autenticky.

Čím to je?

Ďakujem pekne, beriem to ako kompliment. Ak to tak naozaj je, veľmi sa teším, ale odpoveď na to nepoznám. (Úsmev.)

Je vám niekto v práci inšpiráciou?

Veru nie. Snažím sa podať športové spravodajstvo podľa seba. Aj preto som sa rozhodla byť moderátorkou a neskončila som pri herectve. Aby som ľuďom mohla podávať svoj pohľad na veci.

FOTOGRAFIE K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII...

Ako športová moderátorka ste na Slovensku doslova priekopníčkou – dovtedy bola táto pozícia výsostne mužskou záležitosťou. Boli vaše začiatky náročnejšie? Ako vás vnímali mužskí kolegovia?

Uf! Áno, začiatky vo výsostne mužskom kolektíve boli veľmi náročné. Lebo viete ako to je… Chlapi majú na niektoré veci akože patent a šport je jednou z nich. (Smiech.)

Kedy sa táto situácia zlomila?

Neviem, ako dlho to trvalo, ale myslím si, že by som to mohla rátať na mesiace, keď ma už zavolali aj na pivo. (Smiech.)

O LENKINEJ popularite svedčí niekoľkonásobné víťazstvo v ankete OTO.
Zdroj: Archív NMH

Teraz ste mimoriadne populárna, o čom svedčia aj výsledky v ankete OTO, ktorú ste vyhrali šesťkrát. Akú spätnú väzbu dostávate od divákov, najmä od mužov? Píšu vám často?

Keďže nie som na žiadnych sociálnych sieťach, vždy ma poteší nejaký povzbudzujúci mail alebo list.

Diváci majú občas pocit, že herci a moderátori sú akoby súčasťou ich domácnosti, preto občas prekročia hranice. Máte aj nepríjemnejšie skúsenosti?

Ale áno, myslím si, že každá tým prešla alebo prechádza. Vždy sa nájdu takí aj takí. Ale dnes už existuje napríklad GDPR a vaša firma vás dokáže ochrániť.

Kto jej vyberá outfity a či rozmýšlala, že skončí s touto prácou sa dočítate na ďalšej strane...

Diskusia