„Berieme všetko, potrebujeme hlavne plachty, sto kusov,“ takýto, pre niekoho šokujúci rozhovor vedie telefonicky RENÁTA NÁZLEROVÁ (52) s nádejným sponzorom v čase našej návštevy.

Celé roky bola známa z televíznej súdnej siene. Ako advokátka veľmi horlivo a hlavne presvedčivo hájila záujmy svojich klientov. Veľmi sa však ani nemusela snažiť hrať. Kto Renátu Názlerovú pozná, vie, že nespravodlivosť na ňu pôsobí ako červené súkno na býka. Pred pár týždňami oznámila svojim fanúšikom na sociálnej sieti veľkú životnú zmenu.

FOTOGRAFIE K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Opúšťa šoubiznis, z nablýskaného sveta rovno od celebrít odchádza do úplne inej sféry k ľuďom, ktorí každý deň bojujú s bolesťou a často aj s nemohúcnosťou. Stala sa riaditeľkou Domova sociálnych služieb a zariadenia pre seniorov v Pezinku. „Je to nečakaná, ale radostná etapa v mojom živote,“ hovorí prekvapivo. Z televízneho sveta teda odišla do zariadenia, ktoré malo na jar v prvej vlne koronavírusu blízko k vojnovej situácii. Viac ako 60 ľudí vrátane zamestnancov sa nakazilo novým neznámym vírusom, 16 klientov boj s chorobou nezvládlo. Vtedajšiu riaditeľku odvolali, zariadenie riadila krízová manažérka, ktorú na miesto vyslal zriaďovateľ – Úrad Bratislavského samosprávneho kraja.

Nasledovalo výberové konanie na nového riaditeľa či riaditeľku, z ôsmich záujemcov komisia vybrala práve Renátu Názlerovú. Ešte aj dnes, po niekoľkých mesiacoch a v čase, keď sa celý svet ocitol v zajatí nebezpečnej druhej vlny koronavírusu, cítiť v Pezinku následky hrozivej situácie z jari.

Článok pokračuje na následujúcej strane.

Diskusia