Milovaná "Bohdalka" je pilierom českej divadelnej scény a legendou československej televízie. Dnes oslavuje okrúhle jubileum, krásnych 90 rokov života! Pri tejto príležitosti si zaspomínala aj na svoju mladosť s Karlom Gottom (†80) a prezradila detaily z ich súkromia!

Mala iba šesť rokov, keď sa prvýkrát postavila pred kamery. Dnes má za sebou desiatky filmov, divadelných hier i prestížnych ocenení. Jej najznámejšie herecké výkony pozná káždý zo seriálov Chalupáři (1975), Pojišťovně štěstí (2004) či z filmu Fany (2004), v ktorom stvárnila hlavnú postavu.

Filmy a seriály však nie sú jedinou formou, v ktorých bude Jiřinka navždy nesmrteľná. Jej vzrušujúci život sama zachytila aj vo vlastnej knihe, ktorú vydala minulý rok: Môj život medzi slzami a smiechom. Rozpráva v nej nie len o svojej kariére, ale aj o súkromnom živote.

Aj Jiřina je jedna z mnohých, ktorým pandémia prekazila veľkolepé narodeninové oslavy. Tých súčasťou mala byť divadelná benefícia, ale aj dokument od Jiřího Strachu. Bohdalová bude oslavovať skromne, ale napriek tomu jej Česká televízia vzdala poctu v projekte Mesiac s legendou, kedy si televízni diváci môžu pozrieť jej filmy.

Zároveň Jiřina zaspomínala aj na svoju mladosť, kedy s Karlom Gottom mali k sebe až nezvyčajne blízko. Prezradila, že jeho mamka si vždy priala, aby sa stala Kájovou nevestou! Pre český Blesk však priznala, že mladý Kája pre ňu nebol príťažlivý! „Jako mladíček nebyl nic moc, ale jakmile začal jít do věku, začal být můj typ," spomínala.

Kája a Jiřinka boli blízkymi priateľmi celý život, preto mala Bohdalová tú česť predniesť rozlúčkový prejav na Gottovom pohrebe. Priznala sa, že najťažšie bolo pre ňu sa nerozplakať. Jej dojemný prejav si môžete pozrieť vo videu pod článkom.

JIŘINKA AKO MLADÉ DIEVČA I ÚSPEŠNÁ HEREČKA! POZRITE SA DO NAŠEJ GALÉRII
Ilustračná snímka

NAJMOCNEJŠIE ČEĽUSTE: Viete, ktoré zvieratá majú najsilnejší stisk?

Populárne články
Ilustračná snímka

Oči sa nám stretli takmer po dvadsiatich šiestich rokoch. Je to vôbec možné?

Ilustračná snímka

Teraz budem hovoriť ja! Boj na súde graduje: Získa BRITNEY SPEARS späť svojprávnosť?

Naša prezidentka oslavovala narodeniny svojho miláčika.

Zuzana Čaputová s najmladším členom rodiny: Na nových fotkách celá žiari!

Marcel svoju prácu miluje a robí ju naozaj precízne.

Merčiak odomkol 13. komnatu: Odhalil starosti a radosti v rodine aj zákulisie náročnej práce

Janka pracuje na dialýze a pomáha ľuďom s poškodenými obličkami.

Sestrička s vlčou chorobou: Hoci má ťažké autoimunitné ochorenie, pomáha iným pacientom

Pes žerie aj posediačky. Je to pravda?

Pes žerie aj posediačky. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia