Magda Vášáryová (73) sa po smrti milovaného manžela rozhodla urobiť hrubú čiaru za minulosťou. Sťahuje sa do moderného polyfunkčného komplexu v širšom centre hlavného mesta.

Koncom mája priniesol týždenník Plus 7 dní šokujúcu informáciu o tom, že bývalá herečka a politička Magda Vášáryová, vdova po maestrovi Milanovi Lasicovi (†81), dala do ponuky realitných kancelárií ich spoločný príbytok, v ktorom manželia strávili roky spoločného života. „Viete, byt je pre mňa príliš veľký,“ uviedla M. Vášáryová týždenníku dôvod, pre ktorý sa nehnuteľnosti v samom centre hlavného mesta rozhodla zbaviť.

Manželskej dvojici príbytok poskytoval až toľko priestoru, že si z rôznych kútov domu občas telefonovali. „Máme v byte dve oddelené pracovne a každý svoju televíziu a knižnicu. Výrazne tým ubúda priestor na konflikty, keďže na nedostatok súkromia sa sťažovať nemôžeme. Niekedy si dokonca zavoláme na mobil,“ priznala v minulosti so smiechom M. Vášáryová. Známy pár si súkromie prísne strážil, preto až donedávna nikto netušil, o akom veľkom obydlí môže byť reč. Vysvitlo, že úžitková plocha bytu zaberá celé druhé poschodie bytového domu a presahuje 200 štvorcových metrov. Zvláštnosťou sú stropy vysoké až 3,2 metra, čo z danej nehnuteľnosti robí skutočný skvost na realitnom trhu. A tomu zodpovedá aj suma 950-tisíc eur!

FOTKY LUKRATÍVNEHO BYTU NA PREDAJ NÁJDETE V GALÉRII...
Rodina pred rokmi.
Zdroj: Archív NMH

Vzhľadom na to, že ide o výraznú sumu, pohľad na ňu sa rôzni. Podľa nemenovaného makléra, ktorého oslovil denník Plus jeden deň bude musieť Magda z vysokej ceny zrejme spustiť. Daná lokalita, v ktorej sa veľkometrážny byt nachádza, je totiž dosť hlučná. „Predať to nebude ľahké a pri takej metráži si pýtať 4 709 eur za štvorcový meter je možno len snom. Bratislavské historické centrum sa vždy bralo a bude sa brať ako dobrá investícia, aj keď v tomto prípade je tá cena až príliš vysoká,“ vyjadril sa maklér. Ďalší odborníci z fachu zas tvrdia, že požadovaná suma je adekvátna, dokonca by mohla byť o niečo vyššia. Na hodnote nehnuteľnosti pridáva podľa ich názoru to, že ju obýval samotný M. Lasica.

Svojský pohľad má aj široká verejnosť. Tú astronomická suma prekvapila, a to najmä pre kauzu, ktorú si budú pamätať zrejme tí skôr narodení. Približne pred dvanástimi rokmi vyšlo najavo, že mestská časť Staré Mesto prideľovala byty svojim zamestnancom. Následne vysvitlo, že za veľmi výhodných podmienok sa medzi rokmi 1992 až 2006 k nehnuteľnostiam dostali vysokí politickí činitelia či známi umelci… Konkrétne pred tridsiatimi rokmi napríklad aj Milan Lasica, čo v októbri 2010 okomentoval slovami: „My sme bývali dvanásť rokov v Karlovej Vsi, výmenou sme sa dostali do Starého Mesta. Byt sme zrekonštruovali na vlastné náklady, bolo to dosť veľa peňazí a to pritom bol ešte štátny byt. Neskôr sme ho odkúpili. Do Starého Mesta sme sa tešili, pre moje povolanie bolo bývanie v Karlovke dosť nepohodlné,“ ozrejmil. V centre Bratislavy v dávnej minulosti získali byt aj herci Peter Kočiš (56), Juraj Kukura (75), Ján Kroner (66), Zuzana Mauréry (53) či režisér Juraj Nvota (68)… Nech je, ako chce, byt by čoskoro mohol získať nový spokojný majiteľ…

Pokračovanie na ďalšej strane!

Diskusia