Ivana Trumpová (†73), podnikateľka a prvá manželka bývalého prezidenta Donalda Trumpa, zomrela na následky pádu zo schodov, uviedol v piatok popoludní úrad súdneho lekára v New Yorku.

Oficiálna príčina smrti je poranenie trupu tupým predmetom. Jej pád bol označený za nehodu. Trumpovú našli vo štvrtok bez známok života a osamelú na schodisku v jej dome v Upper East Side na Manhattane v New Yorku, potvrdili pre PEOPLE predstavitelia newyorskej polície. Prví záchranári ju na mieste vyhlásili za mŕtvu. Toxikologické správy a podrobnosti o tom, čo mohlo pádu predchádzať, zatiaľ neboli zverejnené.

Ivana Trumpová s exmanželom Donaldom na snímke z roku 1988
Zdroj: Northfoto

Giuliano Zuliani, majiteľ miestnej reštaurácie, ktorú Trumpová často navštevovala, pre PEOPLE povedal, že keď sa tam pred dvoma týždňami zastavila s priateľom, nebolo jej veľmi dobre. "Nevyzerala byť v dobrej kondícii. Sotva mohla chodiť. Jedlo nejedla, brala si ho so sebou domov," hovorí Zuliani s tým, že aj napriek tomu zostala zdvorilá. Pred svojím náhlym odchodom sa Ivana pripravovala na letnú dovolenku, uviedla pre Page Six jej najlepšia priateľka Nikki Haskell. "Na druhý deň mala odísť do Saint Tropez. Mala to byť jej prvá zahraničná cesta od pandémie. Bála sa, že dostane vírus," povedala Haskell v deň Ivaninej smrti. "Bola mojou najlepšou priateľkou. Stretla som ju v tú noc, keď sa zoznámila s Donaldom... Ani vám neviem povedať, aká bola úžasná, jednoducho skvelá priateľka a najúžasnejší, najinšpiratívnejší človek."

VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia