Podľa vlastných slov malých šintrov rozmaznáva, veď na to sú predsa babičky. „Sú to najväčší čerti pod slnkom a z toho sa extrémne teším. Myslím, že keby tu boli, jeden by visel z tej lampy – ten mladší, ten starší je trošku opatrnejší, ale obaja sú extrémne živí a to je úžasné. Ja som mala iba dievčatá, takže tá mužská energia je pre mňa úplne iná. Mám pocit, že ja som vlastne nemala deti, keď sa na nich pozerám. Ale to je skvelé. Takí chlapci majú byť,“ prezradila Jarmila, ktorá si babičkovské povinnosti užíva plnými dúškami. „Keď sme mali deti, mali sme kopu práce. Rozbiehali sme kariéru, určite toho času… Aj keď ja som pri tej mladšej bola skoro tri roky doma, ale je to v podstate úplne iné. Iný rozmer – nedá sa to vôbec porovnať.“

Zdroj: EMIL VAŠKO

Chce starnúť s gráciou

Dáva dcére rady o výchove, ktoré nadobudla za tie roky práve s ňou a jej sestrou? „Nám babkám to, samozrejme, občas napadne, ale viem, že je to úplná hlúposť a že to vôbec netreba robiť. Takže aj keď niečo poviem, viem, že som to vlastne nemala povedať. Každý tým musí prejsť sám a každé obdobie má také nejaké svoje priority. Dnešné mamičky sa na to pozerajú možno inak než my a v tom je to krásne, že sa to tak dopĺňa a že to, čo sme my videli kriticky na našich rodičoch, ony kriticky vidia na mne a tak to má byť,“ povedala exmoderátorka, ktorá sa snaží nedávať nevyžiadané rady.

Pri pohľade na J. Hargašovú by jej asi nikto netipoval 55 rokov. Okrem krásnej pleti a hustých vlasov má skvelú postavu. Vo fitcentre by ste ju však nenašli, má na to iný recept. „Chodím každý deň so psom do lesa. To je asi môj pohyb a v podstate nič iné. Žiadne posilňovne ani iné veci...“ V dnešnom svete plnom estetických kliník, keď sa nielen známe ženy zverujú do rúk odborníkov a chcú zastaviť čas, sa J. Hargašová medzi ne nezaraďuje. „Podľa mňa by sa mal každý zariadiť tak, ako to cíti. Ja sa budem snažiť robiť všetko pre to, aby som aj to starnutie zvládla s nejakou gráciou,“ dodala s úsmevom.

Manželstvo na diaľku

Čas doma jej zapĺňajú dcéry a vnuci, no jedna osoba jej chýba. Jej manžel totiž vymenil Ameriku za Európu a zdržuje sa v Bruseli ako diplomat. „Snažíme sa byť spolu každé dva-tri týždne. Aj ja medzitým občas priletím tam, aj keď spočiatku to cestovanie nebolo jednoduché. Bolo obdobie, keď sa vôbec nedalo cestovať,“ priznáva J. Hargašová, ktorá si na „manželstvo na diaľku“ za dlhé roky takpovediac zvykla. „On vždy cestoval, keď sme žili v jednej domácnosti, bol veľkú časť roka na cestách, takže až taká zmena to pre mňa nie je. Teraz sme však menej spolu, to je pravda. Nemôžem povedať, že mi to vyhovuje, asi ani jemu to nevyhovuje, pretože nie je zvyknutý, že keď sa vracia, doma nikoho nenájde. Myslím si, že skôr pre neho je to ťažšie. Istým spôsobom si človek zvykne, musíte riešiť všetko sám a to spojenie je väčšinou po telefóne. Nie je to situácia, z ktorej by sme sa tešili alebo ju vyhľadávali. Sme radi spolu, samozrejme. Ale tým, že nám dcéra tento rok maturuje, neprichádzalo do úvahy, aby zase menila školu. To by bolo veľmi komplikované,“ uzavrela bývalá moderátorka.

FOTO S VNUKOM NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia