Kedysi patrila medzi najväčšie hviezdy spravodajstva. Meno Jarmila Lajčáková Hargašová (55) pozná na Slovensku azda každý. Sympatická moderátorka však zavesila kariéru na klinec a venuje sa niečomu celkom inému. A vyzerá to tak, že oveľa príjemnejšiemu.

Keď sa objaví v spoločnosti, inak ako s úsmevom a dobrou náladou ju neuvidíte. My sme ju stretli na nedávnej vernisáži fotografií speváka Richarda Müllera. V minulosti sa uznávaná moderátorka denne prihovárala divákom pri televíznych obrazovkách, dnes je okolo jej osoby akosi ticho. Čomu sa vlastne momentálne venuje? „Som ticho doma,“ zasmiala sa bývalá televízna hviezda, keď sme sa jej na to opýtali.

Krátkodobý návrat na obrazovky

J. Hargašová začínala v rádiu, no pri vzniku televízie Markíza skúsila šťastie práve tam. Stala sa prvou ženou, ktorá moderovala športové spravodajstvo, a u divákov bola mimoriadne obľúbená. Neskôr, po materskej dovolenke, jej kroky smerovali do verejnoprávnej televízie a stala sa jej súčasťou na dlhé roky. Prekvapenie prišlo v roku 2017, keď oznámila, že jej púť v RTVS sa končí. Dôvodom bola práca jej manžela diplomata Miroslava Lajčáka pre Organizáciu Spojených národov v USA, kam spolu s ním odcestovala.

V roku 2019 sa zdalo, že J. Lajčáková Hargašová hlási veľkolepý návrat. RTVS totiž začala vysielať jej reláciu V dobrej spoločnosti, kde usmievavá moderátorka odhaľovala inšpiratívne príbehy zaujímavých osobností. Tento projekt mal však iba desať častí. Kedysi mimoriadne vyťaženú J. Hargašovú by sme tak dnes na obrazovkách hľadali márne.

Chýba jej televízia?

Momentálne si užíva život ženy v domácnosti. Na otázku, či konečne oddychuje, prišla odpoveď: „Áno, snažím sa, ale mám pocit, že žena, ktorá je doma, nikdy neoddychuje. Aspoň taká je moja skúsenosť. Medzičasom mám dve vnúčatá, a tak sa vlastne teším z rodiny a z toho, že ich mám okolo seba.“ Ale predsa len, nechýba jej televízne prostredie?

Zdroj: Lýdia Czakó

„Prostredie nie, práca možno áno. Ale beriem to tak, že asi každé obdobie v živote človeka má nejaký zmysel,“ hovorí s pokojom v hlase J. Hargašová. Nad prípadnými ponukami by však popremýšľala. „Keby prišla ponuka, zvážila by som, aká je to ponuka a či z tej práce budem mať radosť. Lebo v istom veku je to asi to najdôležitejšie,“ dodáva s tým, že zatiaľ o žiadnych ponukách nevie, a teda v dohľadnom čase to na prácu v televízii nevyzerá.

Vnuci sú čerti

Isté však je, že sa rozhodne nenudí. Má dve dcéry Vanesu a Laru. A práve tá staršia jej priniesla do všedných dní dvoch vnúčikov – Alexandra a Iľju. „Zamestnávajú ma deti a vnúčatá.“ Bývalá moderátorka však ako typická stará mama, minimálne zjavom, nevyzerá. „Tak už nie som taká najmladšia babička. Chlapci majú štyri a dva roky a myslím si, že sú aj mladšie babičky, než som ja, ale teším sa, že ich mám, pretože ani to nepovažujem za úplnú samozrejmosť,“ priznáva s úsmevom.

PREČO ZOSTALA HARGAŠOVÁ BEZ MUŽA, ČÍTAJTE NA ĎALŠEJ STRANE

MODERÁTORKU S VNÚČIKOM NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia