Film Karel zožal u slovenských a českých divákov obrovský úspech. Dokument o legende Karlovi Gottovi († 80) vznikol aj počas obdobia, kedy sa spevák kvôli chorobe necítil dobre. Jeho manželka Ivana Gottová (45) prezradila detaily z nakrúcania.

Gottová odhalila zákulisie filmu Karel. "Po tom, ako manželovi a tým aj celej našej rodine na konci roku 2017 znovu vstúpila do života vážna choroba, bol si plne vedomý toho, aké množstvo času mu na tomto svete zostáva. Naučili sme sa spoločne radovať z každého ďalšieho dňa, žiť len prítomnosťou. Zároveň sme to tejto prítomnosti prizvali aj minulosť. Manžel sa rozhodol, že chce, aby tu po ňom zostalo niečo viac ako piesne. Darček pre jeho verných fanúšikov. Obraz jeho životnej cesty. Kniha, ale aj film," začala svoje rozprávanie pre český denník Blesk Ivana.

Ivana Gottová a Karel Gott
Zdroj: https://www.instagram.com/p/B-Z4Ej0g0HS/

Podľa jej slov Karlovi záležalo, aby vzikol pravdivý film nielen o jeho práci, ale aj o krásnych a harmonických vzťahoch v ich rodine. "Naproti tomu ja som si vždy svoje súkromie úzkostlivo chránila a vyslúžila som si za to mnohokrát kritiku. S režisérkou Olgou Špátovou sme už druhýkrát urobili výnimku. Bola nám sympatická už vždy, keď s mojím manželom točila dokument k jeho 70. narodeninám," povedala Gottova manželka. 

Prominentnému páru vyhovovalo, že režisérka nakrúcala nenápadne a potichu. Bol s ňou vždy iba zvukár. "Vedela som, že Karlovi záleží na tom, aby sa mohol svojim fanúšikom pochváliť šťastnou rodinou. A tak sme kameru nechali viac nazrieť do nášho súkromia."

O NÁROČNÝCH CHVÍĽACH POČAS NAKRÚCANIA, ČITAJTE NA ĎALŠEJ STRANE

ZÁBERY Z FILMU KAREL NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia