Jeremy Renner, hviezda Avengerov, utrpel v nedeľu ráno ťažké zranenia po nehode so snežným pluhom. Po prevoze do nemocnice sa v pondelok podrobil operácii.

"Môžeme potvrdiť, že Jeremy utrpel tupé poranenie hrudníka a ortopedické zranenia a dnes, 2. januára 2023, sa podrobil operácii. Zostáva na jednotke intenzívnej starostlivosti v kritickom, ale stabilizovanom stave," uviedol vo vyhlásení zaslanom portálu PEOPLE Rennerov zástupca. "Jeremyho rodina by chcela vyjadriť svoju vďačnosť neuveriteľným lekárom a zdravotným sestrám, ktorí sa o neho starajú, hasičom a záchranárom z Truckee Meadows, šerifovi okresu Washoe, starostke mesta Reno Hillary Schieveovej a rodinám Caranovcov a Murdockovcov. Sú tiež nesmierne ohromení a vážia si príval lásky a podpory od jeho fanúšikov."

Jeden z Rennerových susedov pre PageSix uviedol, že pluh nešťastnou náhodou prešiel Rennerovi cez jednu nohu, v dôsledku čoho stratil obrovské množstvo krvi. Ďalšiemu susedovi, ktorý je lekár, sa podarilo hviezde "Avengers" nasadiť na nohu škrtidlo, kým neprišli záchranári, ktorí ho previezli do nemocnice. Renner, ktorý žije asi 40 kilometrov od mesta Reno neďaleko hory Rose-Ski Tahoe, predtým zverejnil videá a fotografie, na ktorých používa svoj pluh, aby pomohol svojej rodine dostať sa zo zimných búrok.

Jeremy na foto z novembra 2022
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CkmMj4VPBuT/

Miestne úrady uviedli, že 51-ročná hviezda filmového sveta Marvel bola po incidente letecky prevezená do nemocnice. "Približne o 9.00 h 1. januára 2023 reagoval úrad šerifa okresu Washoe na úraz v oblasti Mt. Rose Highway v meste Reno v Nevade," uvádza sa v tlačovej správe. "Po príchode zástupcovia koordinovali svoju činnosť s požiarnym okrskom Truckee Meadows a spoločnosťou REMSA Health, aby zabezpečili lekársky prevoz pána Jeremyho Rennera prostredníctvom letu do miestnej nemocnice v oblasti," pokračovalo vyhlásenie. Po incidente zástupca povedal pre PEOPLE, že "jeho rodina je s ním a dostáva vynikajúcu starostlivosť". Krátko na to zdroj v pondelok pre PEOPLE uviedol, že Rennerove zranenia sú "rozsiahle", zatiaľ čo jeho zástupca povedal, že zostáva v "kritickom, ale stabilnom stave".

Renner je známy najmä vďaka úlohe Hawkeyea vo filmoch Marvel Cinematic Universe, počnúc snímkami Thor (2011) a The Avengers (2012). Naposledy si túto postavu zahral v seriáli Hawkeye od spoločnosti Disney+. Rennera nominovali na Oscara za výkony vo filmoch The Hurt Locker (2008) a The Town (2010). Objavil sa aj vo filmoch Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011), American Hustle (2013) a Mission: Impossible - Národ grázlov (2015). Renner a jeho bývalá manželka Sonni Pacheco sú rodičmi deväťročnej dcéry Avy Berlin.

VIAC FOTO RENNERA V GALÉRII...
Diskusia