Výčapník Eda v seriáli Most! ho pred niekoľkými rokmi katapultoval z brnianskej divadelnej scény medzi najvýraznejšie tváre českej kinematografie. MICHAL ISTENÍK (39) sa s nami porozprával aj o tom, aké to je, keď od neho režisér žiada nahotu pred kamerou.

Nielen českí, ale aj slovenskí diváci a diváčky vás ostatný raz videli v úspešnom seriáli Kukačky. Na konci prvej série sa vaša postava prizná, že v pôrodnici vymenila deti.

Práve nakrúcame druhú sériu. Budú sa v nej riešiť následky Dávidovho priznania aj to, ako budú ďalej spolunažívať dve rodiny po tom, čo sa moja postava priznala, že im vymenila synov.

Zavrú vašu postavu do väzenia? Na druhej strane, česká ani slovenská legislatíva úmyselnú výmenu detí nerieši. Alebo skončíte pred súdom v rámci občianskoprávneho sporu?

Nie som právnik, ale aj mňa zaujalo, že legislatíva nevie takéto stavy riešiť. Dokonca neviem ani o žiadnom precedense. No ktohovie, ako sa to bude riešiť v tomto seriáli. Nevypáčite to zo mňa. (Smiech.)

V seriáli sa to hemží deťmi. Pre vás ako predovšetkým divadelného herca je to zrejme nová skúsenosť.

Hrať s deťmi je fajn. Pred Janáčkovou akadémiou múzických umení v Brne som študoval pedagogiku, na dôvažok pochádzam z učiteľskej rodiny. Takže pre mňa to nebol žiadny problém.

V spomínanom seriáli dal režisér najavo, aký ste zúfalý a osamelý, aj tak, že vás nechal bežať po ulici iba v spodnej bielizni. Herci a herečky nemajú v obľube nahé či milenecké scény.

Nemám telo manekýna, takže nebolo príjemné vyzliecť sa do spodnej bielizne. Ale pokladám to za súčasť hereckej práce, pokiaľ tá nahota dáva zmysel. Nemal som s tým problém, hoci to pre mňa bolo trocha trápne. Ale mal som na výber troje trenírok. Čo budem mať na sebe, však nakoniec vybral režisér. (Smiech.)

Výčapník Eda zo seriálu Most! získal slávu zo dňa na deň: Spoznal aj odvrátenú stranu popularity! Viac sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia