Tešila sa na premiéru rozprávky a veľmi ju mrzí, že režisér sa jej nedožil. Talentovaná baletka Valéria Frištik (25) je hlavnou hviezdou pokračovania legendárnej rozprávky Perinbaba. S Jurajom Jakubiskom (†84) mali tajnú dohodu, no osud to zariadil inak.

Pán Jakubisko je už v umeleckom nebi. Čo ste cítili, keď ste sa dozvedeli tú smutnú správu?

Veľmi ma to dostalo a nehanbím sa povedať, že som si aj poriadne poplakala. Hoci nebol súčasťou mojej rodiny, napriek tomu mi bol veľmi blízky a viažu sa mi k nemu pekné spomienky.

Premiéra rozprávky sa mnohokrát prekladala a, bohužiaľ, pán Jakubisko sa jej už nedožil.

Je to obrovská škoda. Popravde si ani neviem predstaviť, aké to bude bez neho. Mrzí ma, že si na premiére spoločne nezatancujeme, ako sme si sľúbili.

Valéria Frištik ako Lucia v Perinbabe 2.
Zdroj: BONTONFILM

Viem, že ste sa boli s pánom Jakubiskom rozlúčiť, muselo to byť emocionálne náročné.

Keď mi pani Jakubisková zavolala a pozvala ma na pohreb, brala som to ako veľkú poctu. Bol to pre mňa veľmi silný emocionálny zážitok. Malo to hlbokú myšlienku, najmä slová herečky Petry Vančíkovej Kolevskej a exprezidenta Václava Klausa. Povedala som pani Deane, že Juraj sa určite usmieva z neba.

Keby ste mali možnosť niečo mu odkázať, čo by to bolo?

Že som mu vďačná za to, že vo mňa veril a dal mi tak možnosť nahliadnuť do svojho filmového sveta. Ako druhé by som mu odkázala, že sa nemusí báť a ten sľúbený tanec si raz určite zatancujeme.

VALÉRIA POROZPRÁVALA NIELEN O NAKRÚCANÍ PERINBABY 2. CELÝ ROZHOVOR NÁJDETE V AKTUÁLNOM ŽIVOTE

TAKTO TO VYZERALO NA NAKRÚCANÍ PERINBABY 2! FOTKY V GALÉRII
Diskusia