Celý svet sleduje hrozivú a smutnú situáciu u našich susedov. Rusko dnes zaútočilo na Ukrajinu a na zasiahnutých miestach vládne panika. Producentka Wanda Adamik Hrycová (44) má obavy o svojich kamarátov.

Obyvatelia Ukrajiny čelia hrozivým útokom Ruska. Konflikt sa vyostril do vojny, ktorá môže mať desivé následky. Hrycová na území zasiahnutého štátu nakrúcala film Čiara, ale aj seriál Slovania.  "Mám tam veľa priateľov, čo začalo ako profesionálna spolupráca mnohokrát prerástlo do kamarátstva. Som s nimi v kontakte niekoľko dní, odkedy situácia eskaluje. Dnes ráno, keď sa to udialo, tak si telefonujeme a píšeme," vysvetlila týždenníku Život Wanda.

Producentka opísala, čo sa na Ukrajine deje a z jej slov doslova mrazí. "Sú vydesení, paralizovaní strachom. Nevedia, čo robiť. Cesty sú upchaté, bankomaty nefungujú. Je to veľmi zlé. Sú naozaj v šoku, oni naozaj nečakali, že ten blázon to dotiahne takto ďaleko. Že to vyeskaluje do otvoreného vojenského konfliktu," hovorí Hrycová, ktorá sa nedokáže nečinne pozerať so založenými rukami. 

Zdroj: TASR/Dano Veselský

"Riešime, ako by sme im vedeli pomôcť. Mimoriadne oceňujem, že mi píše veľmi veľa Slovákov a kamarátov z Čiech, pretože vedia, že tam mám vzťahy. Ponúkajú možnosti ubytovania pre deti a rodiny, v prípade že by to bolo nevyhnutné. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať. Riešime zdravotnícky materiál. Nie je to nijakým spôsobom organizované, je to veľmi impulzívna pomoc," hovorí Wanda. 

HRYCOVÁ NALOŽILA PUTINOVI, ČÍTAJTE NA ĎALŠEJ STRANE

FOTKY Z UKRAJINY NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia