Šoubiznis

Hrozba koronavírusu trápi aj rodiny celebrít: Kto sa cíti ako vo väzení a u koho bola svadba?

30.10. 2020 14:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Archív NMH
Šoubiznis

Hrozba koronavírusu trápi aj rodiny celebrít: Kto sa cíti ako vo väzení a u koho bola svadba?

30.10. 2020 14:00
Diskusia ()
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka
Zdroj: Archív NMH

Aj oni majú v rodine SENIOROV, ktorým v týchto ťažkých časoch ide o život.

Poznáme ich z televíznej obrazovky, ale aj z okázalých spoločenských akcií. Dnes sú však s nami ostatnými na jednej lodi. Koronavírus je hrozbou aj pre ich rodiny. Porozprávali nám, ako tieto náročné časy prežívajú ich rodičia či starí rodičia.

Ako vo väzení

Celé generácie ju poznajú ako princeznú Arabelu. JANA NAGYOVÁ PULM (61), ktorá žije v Nemecku, pri rozhovore s nami poznamenala, ako by teraz bolo fajn mať poruke ozajstný kúzelný prsteň. Pred kamerou bola milá a nežná bytosť z rozprávkového sveta, v reálnom živote si vitálna Jana nedáva servítku pred ústa. Dnes ju trápi situácia, ktorá sa bytostne dotýka jej mamy. Tá sa v polovici októbra dožila úctyhodného veku 88 rokov. Do Nových Zámkov, kde žije, však herečka nemohla cestovať, aby jej zablahoželala.

„Nevidím problém u seniorov, väčšina z nich už nejde ani len von! Ani na dvor! A kde sa má potom tá babka či dedko nakaziť koronou? Len nakazený personál či príbuzní môžu chorobu priniesť do ústavu, ale aj oni zvážia, ak majú príznaky, či majú niekam ísť. V lete našu babku pustili zo zariadenia pre seniorov na výlet, ale len v rámci Slovenska. Keby chcela ísť na návštevu k príbuzným do zahraničia, musela by sa dať testovať, to by nebol problém, sama by som testovanie uhradila, ale aj keby mala negatívny výsledok, mala by ostať v karanténe celé dva týždne.

Nerozumiem slovenským politikom. Nazdávajú sa, že len v zahraničí človek ochorie? A pritom tí, ktorí o tom rozhodujú, a zbohatlíci tváriaci sa, že ich sa koronavírus netýka, trávili leto v zahraničí na dovolenkách pri mori. Starých rodičov však zavreli v seniorských zariadeniach ako väzňov. Držia ich tam ako vtákov s podstrihnutými krídlami. Umrú nie na covid, ale zo žiaľu, na samotu. Umrieť musíme všetci, ale nech seniori neodchádzajú z tohto sveta za takýchto neľudských okolností a podmienok, ako to nastavila vláda. Rodina chce svoju mamu alebo otca, babku či dedka sprevádzať životom, aj keď sú to len posledné roky, mesiace, týždne alebo i dni!“ takto úprimne sa rozhorčila pre Život predstaviteľka najslávnejšej seriálovej princeznej.

Mala iba devätnásť rokov, keď stvárnila ARABELU, ktorú poznajú celé generácie. Pred kariérou dala potom prednosť rodine.
Zdroj: Archív J.N.
Mamu seriálovej ARABELY trápia rôzne choroby, je odkázaná na pomoc iných. Žije v zariadení pre seniorov v Nových Zámkoch.
Zdroj: ARCHÍV J.N.P.

Článok pokračuje na následujúcej strane.

Diskusia