Baby nebude sedieť v kúte! Kto by si nepamätal túto hlášku? Ikonický film Hriešny tanec, v ktorom odznela, tento rok oslávi 35. narodeniny. Čo sa stalo s hlavnými hrdinami nezabudnuteľnej snímky?

Jennifer Grey (61)

Jennifer Grey vo veku 27 rokov porazila Sharon Stone a Sarah Jessicu Parker a bola to práve ona, ktorá si zahrala nevinnú Frances "Baby" Houseman, pripomína TheSun. Jennifer sa predtým preslávila rolou v tínedžerskej klasike Ferris Beuller's Day Off, počas ktorej začala chodiť s jeho hviezdou Matthewom Broderickom. Niekoľko dní pred premiérou Hriešneho tanca sa spolu s Broderickom stali účastníkmi smrteľnej dopravnej nehody, pri ktorej zomrela mama s dcérou a Jennifer potrebovala dve operácie chrbtice.

Matthew bol v tom čase v nesprávnom jazdnom pruhu, za čo dostal pokutu a bol usvedčený z neopatrnej jazdy. Utrpel zlomeninu nohy,  otras mozgu a skolabovali mu pľúca. Jennifer si roztrhla väzy v zadnej časti krku, čo si vyžiadalo dve operácie chrbtice. Celé mesiace nemohla tancovať a po emocionálnej stránke roky nebola schopná hrať. 

Zdroj: Movie Stills DB

Hviezdu 80. rokov by ste dnes už ťažko rozpoznali. Môže za to hlavne spackaná plastika nosa. "Šla som na operačnú sálu ako celebrita a vyšla ako anonymný človek," spomína na nešťastné rozhodnutie Jennifer. "Bola to plastika nosa ako z pekla. Vždy budem tá kedysi slávna herečka, ktorú nikto nepozná kvôli plastike nosa." Neskôr podstúpila druhý, opravný pokus.

Jennifer Grey sa potom mihla v pár filmoch a televíznych seriáloch, ako napríklad Priatelia, kde si zahrala Mindy - bývalú priateľku Rachel (Jennifer Aniston). Mama dcéry Stelly (20), ktorá sa minulý rok rozviedla s manželom Clarkom Greggom, účinkovala aj v lekárskej dráme Grey's Anatomy a v roku 2010 vyhrala americkú verziu Strictly, Dancing with the Stars. 

Aký osud postihol Patricka Swayzeho, sa dočítate na ďalšej strane...

Diskusia