Ľadovú plochu vymenil za školskú lavicu.

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský sa vrátil z Kanady na Slovensko. Dôvodom sú písomné maturity, ktoré absolvuje na športovom gymnáziu v Košiciach, informuje slovaknhl.sk.

Juraj mohol prísť na skúšky v riadnom termíne, keďže od polovice januára pre zranenie nenastúpil na ľadovú plochu. V utorok absolvoval hokejista skúšku zo slovenčiny, dnes ho čaká test z cudzieho jazyka. Prítomnosť Juraja v triede si užívali aj jeho spolužiaci, ktorí neváhali a na pamiatku spravili fotografiu Juraja sediac v lavici. „Dneska absolvovala písomnú časť maturity zo slovenčiny aj posledná jednotka draftu NHL Juraj Slafkovský," napísal spolužiak k fotografii, ktorú zverejnil na Twitteri. Výraz Juraja na fotke hovorí za všetko...

FOTO JURAJA Z MATURITY NÁJDETE V GALÉRII

Po maturitách sa "Slafko" vracia naspäť do kanadského Montrealu. Čo sa týka nastávajúcich majstrovstiev sveta, generálny manažér Kent Hughes povedal, že ho tím zrejme neuvoľní. Slovensko sa však podľa informácií denníka Šport boja o jeho účasť ešte nevzdáva a ak by existovala len malá šanca, o Juraja zabojuje.

Diskusia