Keď ho obsadili do postavy princa Charlesa (73) v sérii The Crown, jeho odporcovia si prišli na svoje. Herec Dominic West (52) bol príliš svalnatý, mal príliš veľa vlasov a bol veľmi sexi na to, aby stvárňoval následníka trónu.

„Bolo to dosť znepokojujúce, keďže som sa naňho pri pohľade do zrkadla vôbec nepodobal. Stále som producentom tvrdil, že obsadili nesprávneho človeka. Vysvetlili mi však, že nejde o prehliadku napodobenín,“ uviedol herec pre Daily Mail. Navyše nahrádzal herca Josha O'Connora, ktorý za stvárnenie
princa v mladšom veku dostal cenu Emmy a Zlatý glóbus.

Nie je to však iba film z dielne Netflixu, ktorý spája herca s kráľovskou rodinou. On a princ Charles sú totiž takmer susedmi vo Wiltshire. Hercov vidiecky dom je vzdialený od domova kráľovského syna len 22 míľ. „Áno, párkrát som ho stretol,“ hovorí herec. Okrem toho hercova manželka krajinná dizajnérka a princ Charles majú zvláštny, až priateľský vzťah, obaja sú horliví nadšenci pre životné prostredie. Catherine FitzGeraldová, ktorá vyrastala v zámku Glin v grófstve Limerick, bola vybraná, aby prepracovala 100-akrové
záhrady hradu Hillsborough, oficiálneho sídla kráľovnej v Severnom Írsku. Pri opätovnom otvorení panstva v roku 2019 jej osobne poďakoval princ Charles.

Na dôvažok ich syn Senan v sérii stvárňuje princa Williama v čase, keď mal trinásť rokov. Neftlix uvedie tento seriál v novembri a dej sa bude točiť okolo roku 1992, ktorý samotná kráľovná Alžbeta II. (96) pomenovala annus horribilis. Jej deti pre neveru a manželské škandály plnili stránky bulváru, okrem toho vyhorelo jej obľúbené sídlo – hrad Windsor. Seriál sa bude týkať aj smrti princeznej Diany.

NAOZAJ SA NEPODOBAJÚ? FOTO HERCA DOMINICA WESTA NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia