Buckinghamský palác vo štvrtok potvrdil, že Jej Veličenstvo Alžbeta II., najdlhšie slúžiaca panovníčka v britskej histórii, zomrela - a jej syn Charles sa stal kráľom.

Princa Harryho videli vo štvrtok večer odchádzať z letiska v Aberdeene na Balmoral. Vojvoda zo Sussexu vo štvrtok popoludní odletel do Aberdeenu sám, zatiaľ čo princ Andrew, princ Edward a gróf a grófka z Wessexu leteli spoločne. Harry v čiernom obleku a kravate opustil letisko Aberdeen s hlavou v dlani a cestu do Balmoralu absolvoval autom, píše TheSun. Podľa skorších správ boli s vojvodkyňou zo Sussexu na ceste do kráľovninho škótskeho sídla spolu. Neskôr však zdroje uviedli, že Meghan zostane v Londýne a princ Harry odcestuje sám. Palác vo štvrtok večer vo vyhlásení oznámil: "Kráľovná dnes popoludní pokojne zomrela na Balmorale." Harry sa už teda s babičkou nestihol rozlúčiť.

Sussexovci vo štvrtok večer aktualizovali svoju webovú stránku Archewell, aby odrážala túto správu, a vzdali hold Jej Veličenstvu transparentom, ktorý znel: "Na láskyplnú pamiatku Jej Veličenstva kráľovnej Alžbety II." Harry sa teraz pripojí k svojmu bratovi Williamovi, ktorého vo štvrtok popoludní videli odchádzať na Balmoral s Andrewom, Sophie Wessex a Edwardom. Princ Charles a Camilla sa vo štvrtok ráno tiež ponáhľali na škótske sídlo spolu s princeznou Annou. Vojvodkyňa z Cambridgea zostala na juhu s Georgeom, Charlotte a Louisom na ich prvý deň v škole, potvrdil hovorca.

Ľudia sa zhromažďujú pred Buckinghamským palácom po oznámení smrti kráľovnej Alžbety II. v Londýne vo štvrtok 8. septembra 2022.
Zdroj: TASR

Sussexovci sa mali vo štvrtok večer zúčastniť na slávnostnom udeľovaní cien WellChild Awards v Londýne. Meghan síce zostane v hlavnom meste Británie, ale na podujatie nepôjde. Spolu s princom Harrym sa vrátila do Spojeného kráľovstva na sériu charitatívnych podujatí - zamierili do Manchestru a potom odleteli do Nemecka, kde si pripomenuli, že do začiatku hier Invictus zostáva už len rok.

Smutná správa o úmrtí kráľovnej prišla len dva dni po tom, ako sa Alžbeta stretla na Balmorale s novou britskou premiérkou Liz Trussovou. "Kráľovná Alžbeta II. bola skalou, na ktorej bola vybudovaná moderná Británia. Naša krajina za jej vlády rástla a prekvitala. Británia je vďaka nej takou veľkou krajinou, akou je dnes," povedala Trussová.

FOTO SMUTNÉHO HARRYHO A POSLEDNÝ ZÁBER KRÁĽOVNEJ PRED SMRŤOU V GALÉRII...
Diskusia