Správa o smrti vynikajúceho a charizmatického herca Radka Brzobohatého (†79) trpko zasiahla verejnosť v Česku i na Slovensku.

Zubatá si na neho počkala rovno na pľaci, kde nakrúcal seriál Vyprávěj. Zradilo ho srdce a lekári mu už pomôcť nedokázali.

Bolo to 12. septembra 2012, deň pred jeho osemdesiatimi narodeninami. Manželka, herečka Hana Gregorová mu chystala narodeninovú párty, ale ako sa hovorí, človek mieni, Pán Boh mení.

„S Radkom sme spoločne prežili nádherných 32 rokov. Nikdy som nedávala verejne najavo aká som z toho nešťastná, ako ma to trápi a nechcem ani teraz o tom hovoriť. Ten, kto to prežil vie, aké to je stratiť z minúty na minútu blízkeho človeka. Boli sme na seba veľmi fixovaní. Radek bol úžasný chlap, slušný človek a výborný otec. Žili sme normálny život, občas sme sa aj my kvôli úplným maličkostiam pohádali. Myslím, že sme boli ako oheň a voda. On pokojnejší, ja temperamentnejšia, ale fungovalo to. Pre mňa boli najväčším vyznaním jeho slová: ‚Haninko, já by bez tebe zemřel‘.

Mali sme dom, záhradu a gro nášho súkromného života sa odohrávalo práve tam, v kruhu rodiny. Keď boli na zájazdovom divadle a dostal kyticu povedal: ‚Pozri Haninko, co jsem ti koupil‘ a pritom sa smial. Pre mňa bolo dôležité, že nám to klapalo, nebola som závislá na pozornostiach a daroch. Už to, že sme spolu bolo úžasné. Odložila som si po ňom bundu, smoking a oblek. Keď si k nim privoniam stále ho cítim,“ hovorí herečka.

S deťmi Rolou a Ondřejom, ktorý je ich spoločným synom.
S deťmi Rolou a Ondřejom, ktorý je ich spoločným synom.
Zdroj: Robert Vano

Prežiť štyri roky v dome bez manžela nebola podľa jej slov príjemná skúsenosť.

„Ale prežila som to a nie je dňa, kedy by som si na Radka nespomenula. Jeho imaginárna prítomnosť mi občas pomáha riešiť niektoré situácie. Pre mňa je príjemné, keď zájdem na jeho hrob na Vyšehrade a v duchu sa s ním porozprávam.“

Celebrity, ktoré požiadali mužov o ruku

Tieto ženy nečakali. Krásky šoubiznisu, ktoré požiadali muža o ruku

Populárne články
Partner Ondřej Koptík Hane pomáha s prácami okolo domu.

Gregorová žije už pol roka mimo domova: Kde našli s milencom útočisko?

Marie Motlová († 67) svoj žiaľ utápala v alkohole.

Ako zo zlého filmu: Herečku Motlovú osud poriadne potrápil

Dominika oslavovala narodeniny

Cibulková ešte v plienkach! To je zmena, na týchto fotkách ju nespoznáte!

Ilustračná snímka

Dôverný list Zázvorkovej! Mrazivé tajomstvo vyplávalo na povrch až 19 rokov po smrti Brodského

So Sionem Finau Moala-Mafim, generálnym riaditeľom tongského ministerstva turizmu.

Pandemický svetobežník: vďaka koronavírusu sa zoznámil s kráľom či premiérom v ďalekej Tonge

Pes žerie aj posediačky. Je to pravda?

Pes žerie aj posediačky. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia