Správa o smrti vynikajúceho a charizmatického herca Radka Brzobohatého (†79) trpko zasiahla verejnosť v Česku i na Slovensku.

Zubatá si na neho počkala rovno na pľaci, kde nakrúcal seriál Vyprávěj. Zradilo ho srdce a lekári mu už pomôcť nedokázali.

Bolo to 12. septembra 2012, deň pred jeho osemdesiatimi narodeninami. Manželka, herečka Hana Gregorová mu chystala narodeninovú párty, ale ako sa hovorí, človek mieni, Pán Boh mení.

„S Radkom sme spoločne prežili nádherných 32 rokov. Nikdy som nedávala verejne najavo aká som z toho nešťastná, ako ma to trápi a nechcem ani teraz o tom hovoriť. Ten, kto to prežil vie, aké to je stratiť z minúty na minútu blízkeho človeka. Boli sme na seba veľmi fixovaní. Radek bol úžasný chlap, slušný človek a výborný otec. Žili sme normálny život, občas sme sa aj my kvôli úplným maličkostiam pohádali. Myslím, že sme boli ako oheň a voda. On pokojnejší, ja temperamentnejšia, ale fungovalo to. Pre mňa boli najväčším vyznaním jeho slová: ‚Haninko, já by bez tebe zemřel‘.

Mali sme dom, záhradu a gro nášho súkromného života sa odohrávalo práve tam, v kruhu rodiny. Keď boli na zájazdovom divadle a dostal kyticu povedal: ‚Pozri Haninko, co jsem ti koupil‘ a pritom sa smial. Pre mňa bolo dôležité, že nám to klapalo, nebola som závislá na pozornostiach a daroch. Už to, že sme spolu bolo úžasné. Odložila som si po ňom bundu, smoking a oblek. Keď si k nim privoniam stále ho cítim,“ hovorí herečka.

S deťmi Rolou a Ondřejom, ktorý je ich spoločným synom.
S deťmi Rolou a Ondřejom, ktorý je ich spoločným synom.
Zdroj: Robert Vano

Prežiť štyri roky v dome bez manžela nebola podľa jej slov príjemná skúsenosť.

„Ale prežila som to a nie je dňa, kedy by som si na Radka nespomenula. Jeho imaginárna prítomnosť mi občas pomáha riešiť niektoré situácie. Pre mňa je príjemné, keď zájdem na jeho hrob na Vyšehrade a v duchu sa s ním porozprávam.“

Život v autobuse.

Mladí manželia žijú v autobuse. Viete si predstaviť takéto bývanie?

Populárne články
V seriáli Horná Dolná exceluje po boku Petry Polnišovej ako Juraj Brmbalík.

Dano Heriban odolával ponukám televízií až 10 rokov. Prečo tak dlho váhal?

Bývalí spolužiaci urobili niečo, čo ich bude navždy spájať.

Hrdinský skutok školákov: Z horiacej budovy pomohli zachrániť desiatky detí

Ilustračná snímka

Na Slovensko mieri svetlo z Betlehema. Symbol lásky a nádeje prinesú skauti

Obezita prináša zhoršenú kvalitu života.

Najrozšírenejšie metabolické ochorenie zabíja viac ľudí než podvýživa! Ako sa vyhnúť obezite?

Ilustračná snímka

Chobotnica menila farby počas spánku. Snívalo sa jej?

Countdown zaviedla NASA.

Zaviedla countdown NASA?

Zobraziť viac
Diskusia