Účinkovanie finalistov v šou Slovensko má talent nebolo vôbec márne. O ich talent je dnes väčší záujem, vďaka ktorému si môžu plniť svoje sny.

Na jeseň začnú televízie opäť pátrať po nadaných spevákoch, hudobníkoch, tanečníkoch, akrobatoch či zabávačoch. Hlavnou motiváciou, aby sa prihlásili, má byť nielen finančná odmena, ale v prípade šou Česko Slovensko má talent, ktorú bude vysielať televízia JOJ a Prima, aj angažmán v Las Vegas. Okrem víťazov však majú i ostatní súťažiaci možnosť ukázať svoje nadanie vo svetle refl ektorov. Zisťovali sme preto, ako svoju šancu zužitkovali finalisti tejto šou.

István Habodász (17)

Recitujúceho mladíka obsadila po skončení šou do svojich reklám jedna súkromná rozhlasová stanica. Okrem slovenských básní ako Valibuk, Mor ho! či Lásky medicína recituje i tvorbu maďarských básnikov. Gymnazista z Komárna okrem toho hráva v amatérskom súbore v Nových Zámkoch. Všimla si ho istá produkčná spoločnosť, s ktorou by mal v lete natočiť fi lm. Je o maďarskom mladíkovi, ktorý sa túži stať hercom, ale jeho rodičia s tým nesúhlasia. V snímke by sa podľa neho mali objaviť aj Zita Furková či Peter Šimun.

Miška Krajčová (12)

Svojím spevom očarila publikum aj v súťaži Minitalent show. Práve tam vznikla skupina Girls, ktorej manažérom je syn moderátora Petra Marcina. Ten sa postaral o súhlas americkej speváčky Mariah Carey, aby mohli spievať jej vianočnú pieseň. Trojici dievčat zložil skladbu i muzikant Marián Čekovský. Prednedávnom sa na jednom pódiu dievčatá stretli so superstáristom Benom Cristovaom. Miška má skúsenosti aj s muzikálom, v Nitre už účinkovala v predstavení Divotvorný hrniec. Najnovšie sa črtá spolupráca s skladateľom, ktorý napísal pesničku pre Hannah Montanu.

Rony Janeček (13)

Mladý muzikant začal komponovať vlastné skladby a na hudobných súťažiach zbiera jedno ocenenie za druhým. Opätovne zvíťazil na gitarovom festivale v Giraltovciach. Rony sa pritom venuje nielen rocku, ale aj klasike. V marci sa zúčastnil na súťaži Talent novej Európy v Bratislave, kde mu udelili grant na hudobné nástroje. Do jeho zbierky mu tak pribudla majstrovská koncertná gitara, ktorú ručne vyrábajú vo Fínsku.

Breakfans

Kalendár plný vystúpení má aj táto prievidzská tanečná skupina, ktorá už desať rokov usporadúva vlastnú súťaž B-boy session. Chalanov pozývajú na diskotéky a do klubov, spolupracujú so spevákom Rytmusom. Najnovšie budú počas koncertu sprevádzať Daru Rolins.

Michal Červienka (27)

Nadšený akordeonista má práce neúrekom. Okrem vlastných vystúpení učí v umeleckej škole, robí si doktorát a dostal aj ponuku zahrať si v muzikáli Dušana Rapoša Peter a Lucia, s ktorým bude vystupovať vo viacerých svetových metropolách. Dokončuje vlastné CD a pravidelne hrá pre detských onkologických pacientov v Banskej Bystrici.

Anabela Patkolová (11)

Mladá huslistka prednedávnom obhájila svoj talent aj v medzinárodnej súťaži v Dolnom Kubíne. Vlani počas Komorných dní vystupovala s operným spevákom Martinom Babjakom, vo vianočnej šou sa zase objavila po boku Jiřího Korna, Heleny Vondráčkovej či Marcela Palondera. „Jej ambíciou je komponovať si skladby,“ hovorí jej otec a koncertný majster v orchestri Národného divadla Arpi Patkolo. Onedlho by malo vyjsť jej sólové CD.

Old School Brothers

Vďaka víťazstvu v súťaži mohli viacerí tanečníci zo skupiny opustiť svoje pôvodné povolania a začali sa venovať výlučne tancu. Otvorili si tanečnú školu, objavujú sa v rôznych televíznych šou či na večierkoch. V pripravovanom projekte Z ulice hore chcú predstaviť svoje tanečné techniky, za ktorými sú roky driny.

Gyöngyi Bodišová (17)

Naďalej žije v detskom domove. Učí sa za cukrárku. Naposledy spievala v Slovenskom národnom divadle počas Najmilšieho koncertu, ktorý organizuje nadácia Úsmev ako dar. Hoci ešte aj dnes ju počas vystúpenia prepadne na javisku tréma.

Martinka Bobáňová (7)

Naďalej sa venuje folklóru, s harmonikou precestovala rôzne kúty Slovenska. Pred rokom vystupovala so súborom Lúčnica, jeho umelecký vedúci Štefan Nosáľ jej prisľúbil, že ju v budúcnosti rád prijme do umeleckých kruhov. Účinkovala v reláciách Drišľak či Modré z neba a spolu so svojím otcom aj na odovzdávaní hudobných cien Slávik.

Monika Olšovská (30)

Po skončení súťaže zaregistrovala, že na Slovensku je viac záujemcov o tanečný výcvik psov. Okrem border collie Dreama trénuje sučku Arsi, ktorá je vraj oveľa pokojnejšia. „Menej šteká ako Dream, za čo nám porota menej stŕha body,“ vraví. Na psích pretekoch sa zúčastňuje i v zahraničí, volajú ju aj na večierky.

Pavlína Doubravová (14)

Mladá tanečnica, ktorej talent ocenili na viacerých medzinárodných súťažiach, naďalej pôsobí v jednom z najlepších tanečných klubov v Slovinsku. A hoci to nebolo jednoduché, zdá sa, že konečne pre ňu našli vhodného partnera.

Henrieta Vrábeľová (39)

„S hlasom treba stále pracovať, tak ako vrcholový športovec nemôže prestať trénovať,“ hovorí Bratislavčanka, ktorá sa prednedávnom stala študentkou Ľudovej školy umenia. V decembri krstila vlastný album a na jeseň ju ako druhú víťazku medzinárodnej súťaže klasického spevu čaká vystúpenie v New Yorku.

Gizla (27) a Mária (17) Bilíkové

Dievčatá sa momentálne pripravujú na testovacie hry, ktoré predchádzajú špeciálnej olympiáde v Grécku v roku 2011. Gizka sa už teraz teší, že si opäť poriadne zasúťaží. Jej sestra Mária začala trénovať a tvoriť choreografi e. Obe dievčatá pôsobia naďalej v Arabeske a objavili sa aj v divadelnej rozprávke Soľ nad zlato v nitrianskom divadle.

Poslať emailom
Diskusia ()
Umelec Dan Tanenbaum zarába na netradičnom nápade.

Zo záľuby tisícový biznis: Neuveríte, z čoho umelec Dan vyrába tieto predmety!

Populárne články
Umelec Dan Tanenbaum zarába na netradičnom nápade.

Zo záľuby tisícový biznis: Neuveríte, z čoho umelec Dan vyrába tieto predmety!

Hereča Angelina Jolie

Štúdiá Walta Disneyho si Angelinu Jolie obľúbili. V novinke zahviezdi spolu s ďalšou kráskou!

Pohyb na čerstvom vzduchu je potrebný aj v chladnejších dňoch, nielen v lete.

Škôlkarske choroby: Deti si v kolektíve odovzdávajú infekcie, ako posilniť ich imunitu?

Obrovská tragédia sa udiala v Nitre, o život prišiel miestny školák, dvaja chlapci utrpeli zranenia.

Scenár, keď stromy zabíjajú, je vždy podobný. Kto nesie zodpovednosť za tragédiu v Nitre?

 Katherine Schwarzenegger

Bude Arnold Schwarzenegger dedkom? Jeho dcéra Katherine prezradila viac, ako chcela!

Vedeli ste

Pytagoras objavil a2 + b2 = c2.

Zobraziť viac
Diskusia