Dnes už ťažko zistiť, kto prvý vypustil von informáciu, že Taťánu Kuchařovú neznáša. Mávne rukou a hovorí: Chápem to, takto je to zaujímavejšie.

Pravda je pritom úplne obyčajná: „S Tatianou sa máme rady, je to skvelé dievča. Niekto si však zmyslel, že bude ohromne zaujímavé, ak začne verejne tvrdiť opak. S tým my dve nič nenarobíme.“ Takéto veci si k srdcu nepripúšťa. Snaží sa normálne žiť a pracovať. „Mám sa dobre, nie je sa na čo sťažovať. Stále mám veľa práce a vravím si, že je to dobre. Keby som ten svoj motor vypla, tak veru neviem, či ho ešte nakopnem. Asi to takto má byť,“ konštatuje Hana Gregorová (62).

Nedá sa zabudnúť

S blížiacimi sa Vianocami však cíti obrovský smútok. „Manžel mi chýba čoraz viac. A keď si uvedomím, že na Vianoce budeme zasa bez neho... a toto šedivé počasie tiež nepridáva optimizmus do duše, skôr naopak.“ Práve preto nechce zastaviť pracovný kolotoč. Kým zamestnáva myseľ niečím iným, smutné myšlienky sa vytesnia. „Nepomáha to zabudnúť, len na chvíľku myslíte na niečo iné, zatlačí sa to do iného šuplíka. Ale večer, keď všetko stíchne, zasa to vyjde do popredia. U mňa neplatí, že čas je dobrý lekár. Naopak, mám pocit, že je to čoraz horšie,“ otvorene priznáva svoje trápenie.

Šťastné roky, keď boli všetci spolu.
Šťastné roky, keď boli všetci spolu.
Zdroj: Blesk

Klobáske neodolá

Keď pred časom začala chudnúť, hneď boli na svete špekulácie, že je za tým nový muž. Toto zdôvodnenie ju pobavilo. „Nikdy v živote som nechudla kvôli chlapovi, ani som nemusela. Každý pozná moju zásadu, že aj veľká r.ť vie očariť. Žiadny muž mi nikdy nevyčítal kilá, lebo osobnosť nie je o tom. Ani teraz som nezačala chudnúť kvôli niekomu inému. Len ma inšpirovala kamarátka zubárka.“ Keď ju po pol roku uvidela o 25 kg ľahšiu, povedala si, že to skúsi aj ona. „Sú to také vrecúška a ja si ich musím pripraviť. Keď mám zhon, nerobím si ťažkú hlavu a predpísanú porciu nahradím niečím ľahkým, kuracinou alebo šalátom. Úplne som vylúčila chlieb, zemiaky, ryžu a pomaly chudnem, neponáhľam sa.“ Občas zhreší niečím nepovoleným.

Nikdy v živote nechudla kvôli chlapovi,
Nikdy v živote nechudla kvôli chlapovi,
Zdroj: TV Markíza

„Mohla by som pokojne pracovať v cukrárni, tam by som nepribrala ani deko. Ja skôr milujem klobásky, rezne, slaninku, bôčik... to je moje! Keď mám na niečo z toho chuť, neodopieram si. Samozrejme, že len kúsoček, naučila som sa jesť striedmo.“

Tradičné Vianoce

Pani Hana netvrdí, že teraz sa až do konca života bude stravovať len zdravo. Momentálne jej tento spôsob vyhovuje, cíti sa dobre. A teší sa, že môže zo šatníka vyťahovať kúsky oblečenia, ktoré tam čakali práve na túto chvíľu. A čo najväčšie sviatky obžerstva Vianoce, prežije ich s diétnou stravou? „U nás bola vždy na sviatky hojnosť, musí byť kapustnica, hovädzia polievka s pečeňovými haluškami, majonézový šalát i Radkov obľúbený zalievaný, kapor aj rezne. Určite si dám zo všetkého trochu. A možno sa prežeriem, ak sa neovládnem, to sa ešte nevie,“ hovorí so smiechom. Určite však vie, že cez sviatky bude so svojimi deťmi Rolou a Ondřejom.

Zatiaľ sa žiadna svadba nekoná, ak príde ten čas,
Zatiaľ sa žiadna svadba nekoná, ak príde ten čas,
Zdroj: Profimedia.sk

Babka? Neviem o tom

Podľa českej tlače by sa Hana Gregorová mala pripravovať na úlohu babky. Keď sa pýtam, či sa s tým už stotožnila, smeje sa: „Ale, prosím vás! Veď to nie je pravda! Nikto so mnou na túto tému nehovoril, je to výmysel istého časopisu. Ak Ondrejko povie, že chystajú svadbu, budem sa tešiť, a ak nebude, i tak dobre. Dôležité je, že sa majú radi a sú šťastní. Je to pekný a vyrovnaný pár a funguje to medzi nimi.“ Synovu priateľku si obľúbila, majú spolu pekný vzťah. „Lenže niekomu sa asi ku mne viac hodilo, že som fúria, tak vypustil von klamstvo, že Tatianu neznášam. Čo však vôbec nie je pravda. Takisto ako to, že som údajne začala chudnúť, aby som sa jej vyrovnala! To si môže myslieť len idiot.“

Seriál Chlapi neplačú poskytol herečke priestor
Seriál Chlapi neplačú poskytol herečke priestor
Zdroj: TV Markíza

Bola som prísna

Ako každá matka, aj ona pozná chyby svojich detí. „Som šťastná, že sú takí, akí sú, že sú slušne vychovaní. Poznám ich negatíva, nie sú tragických rozmerov, ale nejaké sa nájdu. Samozrejme, keby niekto cudzí hovoril o mojich deťoch niečo negatívne, tak mu vyškriabem oči, lebo len ja si to môžem dovoliť. Ondrej je šikovný, má naozaj talent, robí krásnu hudbu. Pri oboch sa vyplatilo, že som sa im venovala, bola s nimi doma. Vždy sa to vráti a vidieť, či dieťa vyrastá s mamou, alebo s opatrovateľkou. To majú potom v dospelosti trochu rezervovanejší vzťah. My sa máme veľmi radi a sme priatelia. Všetko si povieme vždy na rovinu, stokrát sa pritom pohádame, ale takto to má byť. Aspoň sa všetko vyčistí.“ Spomína na dávne časy a hovorí, že bola na deti patrične prísna. Na rozdiel od manžela, ktorý bol tolerantný a veľkorysý.

Domček v Rajke

Okrem toho, že riadi v Prahe divadlo, točí seriál Svadby v Benátkach. Už sedem rokov pravidelne dochádza do Bratislavy. Najskôr hrala v Paneláku, teraz v markizáckom seriáli Chlapi neplačú. Tam hrá Oľgu Pollnerovú, ženu, ktorá veľa sympatií svojím konaním nevzbudzuje. „Je to strašná sviňa, ale čo tam hrá Ferko Kovár! Môj sused z domu, spolu sme vyrastali... Minule som mu vravela – Ferko, ak moja mama vidí, čo my dvaja hráme spolu, tak sa chúďa v hrobe obracia! Ale baví nás to, toto sa dobre hrá.“

V českom rodinnom seriáli Svadby v Benátkach hrá
V českom rodinnom seriáli Svadby v Benátkach hrá
Zdroj: TV Prima

Niekedy je toho na ňu veľa, tak príde so šoférom. Smeje sa, že už čaká, kedy sa rozšíri správa, že má mladého milenca. „Klebety vzniknú veľmi ľahko. Veď čo som sa napočúvala, keď som si kúpila domček v Rajke! A pritom o nič nešlo, naozaj som len chcela mať nejaký kúsok svojho priestoru, keď tam často chodím. A nielen ja, aj moje deti milujú Bratislavu a je pohodlné mať svoje útočisko. Takto aspoň nemusím prespávať po hoteloch a otravovať kamarátky. Iní si kupujú domy v Monaku a nikto to nerieši. Ja si kúpim sedemdesiat štvorcových metrov v Rajke a už to každého zaujíma.“

Byť ako Marína

Na otázku, či by predsa len už nechcela byť babičkou, krúti hlavou. „Tešila by som sa, keby mali rodinku, ale iste by som nebola taká babka, akou bola moja mama. Odišla v šesťdesiatke do dôchodku a tešila sa, že mi pomôže postarať sa o deti. Mala som v nej obrovskú pomoc. Ja by som momentálne nemala na to čas. Kedy, povedzte? Od rána buď točím, alebo som v divadle. Musela by som to malé všade ťahať so sebou. Nie som klasická dôchodkyňa, chvalabohu,“ vraví a o jej tvrdení niet pochýb.

Temperamentná a atraktívna Hana Gregorová
Temperamentná a atraktívna Hana Gregorová
Zdroj: Archív

Srší energiou a vyzerá úžasne. Dodáva, že nedávno stretla v Prahe Marínu Kráľovičovú: „Takto by malo zmysel dožiť sa aj 150 rokov. Je to úžasná a krásna žena, obdivuhodná herečka, aj vo svojom veku je očarujúca, šmrncovná. Toto bude asi recept. Preto nechcem zastaviť ten motor, preto stále pracujem. Som zväčša medzi mladými ľuďmi, a keď som s rovesníčkami, sú to ženy ako ja, žiadne babky, ale ženy s mladou dušou. Kým je v oku iskra, tak je všetko v poriadku. A myslím, že v mojom zatiaľ je."

Poslať emailom
Diskusia ()
Celebrity, ktoré požiadali mužov o ruku

Tieto ženy nečakali. Krásky šoubiznisu, ktoré požiadali muža o ruku

Populárne články
Partner Ondřej Koptík Hane pomáha s prácami okolo domu.

Gregorová žije už pol roka mimo domova: Kde našli s milencom útočisko?

Marie Motlová († 67) svoj žiaľ utápala v alkohole.

Ako zo zlého filmu: Herečku Motlovú osud poriadne potrápil

Dominika oslavovala narodeniny

Cibulková ešte v plienkach! To je zmena, na týchto fotkách ju nespoznáte!

Ilustračná snímka

Dôverný list Zázvorkovej! Mrazivé tajomstvo vyplávalo na povrch až 19 rokov po smrti Brodského

So Sionem Finau Moala-Mafim, generálnym riaditeľom tongského ministerstva turizmu.

Pandemický svetobežník: vďaka koronavírusu sa zoznámil s kráľom či premiérom v ďalekej Tonge

Pes žerie aj posediačky. Je to pravda?

Pes žerie aj posediačky. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia