Pred vyše 13 rokmi sa Dominika Gottová zaľúbila do fínskeho muzikanta Tima Tolkkia. Všetko smerovalo k svadbe, lenže lásku dvojice nečakane prekazila Timova choroba.

Otec mi pomohol, aby som mohla znova žiť v rodnej krajine. Financuje mi byt a dokonca mi pomohol nájsť prácu. To sú slová najstaršej dcéry Karla Gotta (75) – Dominiky (41). Tá sa po trinástich rokoch rozišla s fínskym priateľom a rozhodla sa žiť znova v Prahe. Nuž v domácnosti českého slávika sa ustavične niečo deje. Po tom, čo sa jeho manželka Ivana vzdala moderovania relácie zo šoubiznisu a ukončila i svoje pôsobenie v muzikáli, zameral Karel Gott svoju pozornosť na Dominiku. Hoci jej prvé kroky viedli k mame, bývalej tanečnici Antónii Zacpalovej, pomocnú ruku dcére ako správny otec podal aj on.

Dominika spočiatku bývala u mamy Antónie
Dominika spočiatku bývala u mamy Antónie
Zdroj: Archív D.G.

Láska po fínsky

Pred vyše trinástimi rokmi sa Dominika, ktorá mala vždy rada rockovú muziku, zaľúbila. Počas pražského koncertu skupiny Stratovarius si padli do oka s jedným jej členom, Timom Tolkkiim. Najprv prežívali vzťah na diaľku a navzájom sa navštevovali, až nakoniec dospeli k záveru, že sa Dominika za svojou láskou presťahuje natrvalo do Fínska.

Otec nedokázal pochopiť, že sa môžem usadiť vo Fínsku a žiť tam, podľa jeho názoru, nudný život. Pri jeho nabitom pracovnom programe to bolo niečo nepredstaviteľné,“ spomína na jeho prvú reakciu. Časom si však zvykol, Dominiku niekoľkokrát navštívil a s novou situáciou sa zmieril. Všetko smerovalo k svadbe, lenže lásku dvojice nečakane prekazila Timova choroba. Samozrejme, hovoriť o takejto záležitosti nie je nič príjemné ani ľahké. Preto dôvod svojho návratu nevytrubovala do sveta, nakoniec však povedala to najmúdrejšie – pravdu.

Je mi ľúto, odchádzam

„Timo trpí maniodepresívnymi stavmi, ktoré sa nie raz ukázali ako nebezpečné. Prinajhoršom neznesiteľné pre spolužitie,“ prezradila. „Aj keď má svetlé a pokojné obdobia, nikdy nikto nevie, kedy zase pohroma vypukne. Preto odchádzam, i keď mi je to nesmierne ľúto. Ale nechcem si zničiť zvyšok života,“ potvrdila, čo už bolo vo svetovej rockovej komunite známe. Timo musel totiž kvôli svojmu stavu kapelu, kde bol veľkou hviezdou, opustiť.

Jeho zdravotné problémy sa objavili až po niekoľkých rokoch spoločného života a hoci to Dominika nepovedala otvorene, naznačila, že sa obávala o svoj život. „Po mojom odchode zostaneme určite priatelia, pretože Timo mi nikdy vedome neublížil. Len jeho choroba je zákerná a v poslednom čase sa ešte zhoršila. Budem však dúfať, že lekári nájdu jedného dňa riešenie.“

Keďže, ako povedala, bez šťastia v partnerskom vzťahu ju v chladnej severskej krajine s dlhými zimami a čierno-čiernymi nocami nič nedržalo, vrátila sa domov. Gott je napriek smutnej situácii rád, že má Dominiku nablízku. „Samozrejme, som rád, že je doma, tešil som sa na ňu,“ povedal počas jej návštevy u Gottovcov.

Už pracuje

Začať v podstate nový život nie je ľahké. Ale aj vďaka pomoci rodičov to ide. Ako teraz žije, prezradila denníku Blesk.

Ako to všetko po návrate zvládate?

Je mi skvele, mám dobrú náladu, začala som znova žiť. Odchod z Fínska nebol jednoduchý, návrat domov tiež nie. To viete, že to bol nápor na psychiku. Ale zvládla som to. Predovšetkým vďaka otcovej pomoci.

Ako vám pomohol? Finančne?

Otec mi pomohol, aby som mohla znova žiť v rodnej krajine. Financuje mi byt v Prahe a dokonca mi pomohol nájsť prácu. Hovorila som mu, že som v nej veľmi spokojná a nech sa na mňa určite príde pozrieť. A keď niekto tvrdí, že sa na mňa vykašľal, tak to nie je pravda.

„S Ivanou máme veľmi dobrý vzťah, nikdy mi nič
„S Ivanou máme veľmi dobrý vzťah, nikdy mi nič
Zdroj: Archív D.G.

Čím sa teraz živíte?

Pracujem ako kozmetička. Kozmetiku som študovala dva a pol roka, pretože som toto povolanie chcela robiť.

Ale pôvodne máte hotelovú školu.

Áno, ten odbor ma stále baví, pracovala som v pohostinských službách aj vo Fínsku. K nemu som si však dorobila spomínanú kozmetiku. Človek musí myslieť na budúcnosť a ňou sa môžem živiť až do dôchodku, dokonca aj popri ňom.

Nechceli ste pracovať pre otca ako manažérka?

Nikdy o tom nebola reč, to robí pre otca Ivana. Nedáva zmysel, aby som zrazu chcela robiť niečo, s čím nemám nič spoločné.

Ako vychádzate s nevlastnou matkou Ivanou?

S Ivanou máme dobrý vzťah, nikdy mi nič zlé neurobila.

A čo hovorí na novú situáciu spevák?

S Dominikou som v neustálom kontakte a pomáham jej. Som predsa jej otec. Teším sa na to, ako ju v práci navštívim. Hovorila mi, že je v novej práci veľmi spokojná a mám z toho radosť.

Poslať emailom
Diskusia ()
Umelec Dan Tanenbaum zarába na netradičnom nápade.

Zo záľuby tisícový biznis: Neuveríte, z čoho umelec Dan vyrába tieto predmety!

Populárne články
Umelec Dan Tanenbaum zarába na netradičnom nápade.

Zo záľuby tisícový biznis: Neuveríte, z čoho umelec Dan vyrába tieto predmety!

Hereča Angelina Jolie

Štúdiá Walta Disneyho si Angelinu Jolie obľúbili. V novinke zahviezdi spolu s ďalšou kráskou!

Pohyb na čerstvom vzduchu je potrebný aj v chladnejších dňoch, nielen v lete.

Škôlkarske choroby: Deti si v kolektíve odovzdávajú infekcie, ako posilniť ich imunitu?

Obrovská tragédia sa udiala v Nitre, o život prišiel miestny školák, dvaja chlapci utrpeli zranenia.

Scenár, keď stromy zabíjajú, je vždy podobný. Kto nesie zodpovednosť za tragédiu v Nitre?

 Katherine Schwarzenegger

Bude Arnold Schwarzenegger dedkom? Jeho dcéra Katherine prezradila viac, ako chcela!

Vedeli ste

Pytagoras objavil a2 + b2 = c2.

Zobraziť viac
Diskusia