Herec George Clooney (57) a jeho manželka, právnička Amal (41), sa podľa viacerých zdrojov v priebehu posledných mesiacov niekoľkokrátrozišli a znovu dali dokopy.

V ich vzťahu to aktuálne vyzerá ako na hojdačke. Nie je to tak dávno, čo bulvárny web Radar Online prišiel s informáciou, že prominentní manželský pár ide od seba. Amal sa dokonca vraj s ročnými dvojičkami Alexandrom a Ellou odsťahovala do nového domu na Sardínii, kým George údajne zamieril do rozsiahlej nehnuteľnosti v Spojenom kráľovstve, ktorú dvojica vlastní a kde mali pôvodne tráviť čas všetci ako rodina.

Ambiciózna právnička manželovi odkázala, že pokiaľ chce svoje deti vidieť, bude ich musieť navštíviť a uspokojiť sa s hosťovskou izbou. Ak by predsa len k rozvodu prišlo, pár by sa súdil nielen o zverenie dvojčiat do osobnej starostlivosti, ale aj o poriadne veľký majetok, ktorý predstavuje sumu 520 miliónov amerických dolárov.

Keďže informácie o konci vzťahu tejto dvojice sa začali šíriť svetom rýchlosťou blesku a neprajníci vopred načrtli priebeh megarozvodu, George vraj prostredníctvom svojho hovorcu zmietol všetky klebety zo stola. „Tá historka o rozvode je celá vymyslená,“ citoval jeho hovorcu HollywoodLife.

Ticho okolo dvojice trvalo len pár dní a na svetlo sveta vyplávali ďalšie „zaručené“ informácie o závažných problémoch v rodine dvojnásobného držiteľa Oscara.

Amal údajne v priebehu pol roka herca opustila s dvojčatami Alexandrom a Ellou hneď niekoľkokrát.
Amal údajne v priebehu pol roka herca opustila s dvojčatami Alexandrom a Ellou hneď niekoľkokrát.
Zdroj: Profimedia

Zdroje totiž tvrdia, že britská advokátka za ľudské práva, ktorú si George zobral pred piatimi rokmi, podľahla šoubiznisovej pozlátke a väčšmi ako rodine a svojej práci by sa najradšej venovala prominentným večierkom a pózovaniu na červenom koberci.

Iné zdroje zas tvrdia, že za nezhodami medzi partnermi stojí Georgeova závislosť od liekov. Pred rokom bol herec účastníkom vážnej dopravnej nehody. Na Sardínii sa na svojom skútri zrazil s osobným automobilom. Po nehode bol síce okamžite prevezený do nemocnice, no odvtedy zápasí s neznesiteľnými bolesťami chrbtice a hlavy.

Lekári mu predpísali silné analgetiká, ktoré mal užívať dočasne, kým bolesť neustúpi. Blízke zdroje z jeho okolia magazínu OK! prezradili, že utišujúce lieky berie stále a nechce sa ich vzdať.

„Tabletky momentálne určujú celý jeho život. Ak dávku nedostane včas, celý sa trasie, kričí a je agresívny. Nečudujem sa, že Amal už dochádza trpezlivosť.“

Politika volá

V polovici marca tohto roka sa síce krásna právnička po boku svojho muža na charitatívnej akcii v Edinburghu spokojne usmievala, no pred pár týždňami si údajne opäť zbalila kufre a tentoraz s deťmi utiekla do New Yorku. Svojmu mužovi dala vraj aj ultimátum.

„Ak sa nezačne liečiť, Amal ho opustí,“ tvrdila magazínu OK! jej blízka priateľka.

Hoci bol okamžite prevezený do nemocnice, od nehody sa nevie zbaviť silných bolestí hlavy a chrbta.
Hoci bol okamžite prevezený do nemocnice, od nehody sa nevie zbaviť silných bolestí hlavy a chrbta.
Zdroj: Profimedia

Keď svoj problém herec nezačne konečne brať vážne, mohol by prísť nielen o krásnu rodinu, ale tiež o politickú kariéru, na ktorú sa roky pripravuje a o ktorej sa verejne hovorí po celom svete. Herec má totiž silné väzby na Demokratickú stranu.

„George je u demokratov veľmi obľúbený a ak by sa rozhodol vstúpiť do politiky, mal by z ich strany obrovskú podporu,“ povedal pred piatimi rokmi pre Daily Mirror Clooneyho kamarát.

Vtedy sa vo veľkom hovorilo o jeho kandidatúre na post guvernéra Kalifornie. Médiá dokonca pochybovali o romantickej láske medzi ním a sofistikovanou Amal. Ich manželstvo neprajníci vnímali ako účelové, keďže vyštudovaná kráska z dobrej britskej rodiny by sa za „pani guvernérovú“ veľmi hodila.

Klebetám nahrával do karát aj fakt, že herec sa ako syn žurnalistu o politiku zaujímal vždy. Zároveň je známy jeho blízky vzťah k exprezidentovi Barackovi Obamovi a tiež záujem o problémy v africkom Sudáne, ktorý niekoľkokrát navštívil.

Clooney je aj odhodlaný aktivista. V roku 2012 sa zúčastnil protestov pred sudánskym veľvyslanectvom vo Washingtone D. C. proti sudánskemu prezidentovi Umarovi al-Bašírovi. Ten podľa demonštrujúcich blokoval dodávky potravín a ďalšiu pomoc do oblasti pri hraniciach s Južným Sudánom a mal podiel na tamojšej humanitárnej kríze.

Pre občiansku neposlušnosť bol herec dokonca na pár hodín zadržaný. Práve pre tieto aktivity by ho mnohí Američania radi videli dokonca na poste prezidenta v nadchádzajúcich voľbách v USA. Analytici hovoria, že ak by sa rozhodol kandidovať, priniesol by do politiky „nový vietor“ v krajine, ktorá sa od víťazstva Donalda Trumpa dramaticky zmenila.

Zlé jazyky hovoria, že George je závislý od liekov proti bolesti.
Zlé jazyky hovoria, že George je závislý od liekov proti bolesti.
Zdroj: Profimedia

Mnohí sa dokonca nazdávajú, že práve manželstvo s Amal by mohlo posilniť Clooneyho šance ako seriózneho kandidáta na post hlavy Spojených štátov amerických.

„Amal je žena hlbokej podstaty, obrovského súcitu a tiež úspechu. V hypotetickej rovine, keby George Clooney kandidoval za prezidenta, práve Amal by bola jeho tajnou zbraňou,“ zhodujú sa viacerí odborníci.

K možnosti rozbehnúť politickú kariéru sa však George zatiaľ nevyjadril. Momentálne rieši rodinné problémy, ktoré mu spôsobilo podlomené zdravie. Isté však je, že pokiaľ o svoju ženu nezabojuje, s rozvodom na krku nebude pre väčšinu voličov ako demokratický prezidentský kandidát až taký zaujímavý.

Turecký lietajúci automobil Cezeri.

Turecko šokovalo na technologickom festivale: Predstavujeme vám náš lietajúci automobil!

Populárne články
Herečka Sarah Hyland

Vo filme romantika, v realite dráma. Herečka Sarah Hyland už prekonala 16 operácií!

Turecký lietajúci automobil Cezeri.

Turecko šokovalo na technologickom festivale: Predstavujeme vám náš lietajúci automobil!

Založila konferenciu SUPERfeel, ktorá prináša ženám priestor na vzdelávanie a ďalšiu motiváciu.

Ivana Kičikoleva našla počas liečby vážnej choroby zmysel života: Som rada, že sa mi to stalo

Farmár z okresu Krupina nám ukazuje, ako mu diviaky zničili úrodu. Ak štát nezačne konať, úplne skončí s pestovaním poľnohospodárskych plodín.

Desať ton zdravých zemiakov musel vyviezť na hnojisko. Farmár čakal pomoc od štátu, tá neprišla

Karolína Chomisteková

Chomisteková končí na poste riaditeľky Miss Slovensko: Vystrieda ju tento mladík!

Vedeli ste

Vo vode sa scvrkáva koža.

Zobraziť viac