Pomáhala mu Ivana

Svoju úlohu počas prípravy zohrala aj Gáboríkova atraktívna manželka Ivana. „Priebežne som si texty čítal a dva dni pred nakrúcaním sme si to skúšali s manželkou. Smiali sme sa na tom, ako som sa snažil hrať, ale pochválila ma, že mi to ide dobre. Samozrejme, bolo to iné, keď sme si to trénovali doma spolu a potom s hercami v štúdiu. Bola tam kopa ľudí, musel som trafiť, kedy mám mať text a zahrať emóciu. Prišiel som tam s bolesťou brucha a potom mi operovali slepé črevo. Bola to zábava,“ vysvetlil so smiechom M. Gáborík.

Zdroj: MATEJ KALINA

Bude z neho skutočný herec?

Po zaujímavej skúsenosti Marián dokonca priznáva, že tento chlebíček mu zachutil a sám seba si vie predstaviť aj v ďalších hereckých projektoch. „Mám rád výzvy a rozhodol by som sa podľa toho, či by som to zvládal. Keby bola ponuka zaujímavá a tvorcovia by mali so mnou trpezlivosť, určite by som do toho išiel. Baví ma to,“ uzavrel optimisticky M. Gáborík.

Hereckého nováčika si pochvaľuje aj hlava projektu. „S Mariánom som mal možnosť pracovať už v minulosti na inom projekte. A odvtedy urobil v hereckej profesii veľký posun. Veľa vecí začal chápať. A začal skutočne hrať. Teda nielen existovať s textom, ale text a situáciu obohacovať o interpretačnú rovinu. Prišiel dobre pripravený, text vedel dokonale a nerozhádzali ho žiadne pripomienky. Podľa mňa trému nemal, myslím si, že je zvyknutý hrať pred omnoho väčším publikom,“ nešetril chválou na jeho adresu režisér seriálu Ján Novák. Vyzerá to tak, že z Mariána Gáboríka sa pomaly, ale isto stáva seriálová hviezda a ďalšia ponuka mu zrejme pristane na stole čoskoro.

FOTKY Z NAKRÚCANIA NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia