V minulosti patril medzi hokejovú špičku, no v posledných rokoch sa udomácnil pred televíznou kamerou. Marián Gáborík (40) hviezdil v NHL ako mimoriadne úspešný útočník. Najnovšie však rozbieha kariéru seriálového herca.

Marián Gáborík bol vrcholový športovec, ktorý definitívne ukončil kariéru minulý rok. Posledný zápas odohral ešte v roku 2018 a odvtedy pre zdravotné problémy na ľadovú plochu nenastúpil. A hoci táto časť života je za ním, v poslednom období sa mu otvárali dvere do sveta šoubiznisu. Začal nahrávať veľmi obľúbený podcast s Borisom Valábikom s názvom Boris & Brambor. Chalani dokonca dostali ponuku, ktorá sa neodmieta, a ich podcast sa razom zmenil na televíznu šou, ktorá má úspech na obrazovkách RTVS.

Zo športovca M. Gáboríka sa tak razom stal moderátor a zabávač Brambor. V úplných začiatkoch takpovediac vystúpil z komfortnej zóny. „Pri prvej sérii bolo dobré, že sme najskôr začali s podcastom, ktorý stále máme, a to bol pre nás dobrý základ. Nešli sme do tohto projektu od nuly. S Borisom sme už mali v rámci podcastu vybudovanú určitú chémiu a tá sa následne preniesla aj na televízne obrazovky, kde sme sa všetko postupne učili. Aktuálne si myslím, že po prvej sérii a nakrútení nových častí sme pri práci získali určité sebavedomie, komfort, stále sme sa zlepšovali. Určite sme pokročili. Za seba musím povedať, že sa cítim pred kamerou lepšie, sebavedomejšie,“ priznal pár mesiacov dozadu týždenníku Život Marián.

Zdroj: RTVS

Je teda isté, že v relácii už pláva ako ryba vo vode. Televízna šou však nie je pre M. Gáboríka jediným projektom. Jojka ho totiž pozvala do seriálu Nemocnica, kde mu napísali postavu na mieru. Zahrá si pacienta, hokejovú legendu Borisa. Aj vám napadlo, že „zdedil“ meno po svojom kamarátovi z podcastu? Máte pravdu, tvorcovia mu prichystali takéto prekvapenie. „Postavu Borisa som špeciálne písala pre Mariána Gáboríka a som rada, že ju prijal. S menom jeho postavy sme urobili žart. Ak obsadíme niekedy jeho kolegu Valábika, bude sa volať Marián,“ prezradila nám kreatívna producentka a scenáristka seriálu Danica Hričová.

Dostal okno

Samotný M. Gáborík si chvíle na pľaci užil do sýtosti. „Bolo to celkom zaujímavé a tešil som sa na to. Musím priznať, že som mal predtým trošku trému, ale užíval som si to. Mňa takéto výzvy bavia. Naozaj som bol prekvapený, aké to je v takom štúdiu. Videl som seriál len v televízii a nevedel som si predstaviť, že je to postavené vo veľkom hangári, ale bolo to super,“ povedal týždenníku Život nádejný seriálový herec, ktorý si už „struhol“ malý štek v seriáli Bola raz jedna škola. „Texty na učenie neboli až také náročné, ale realita na pľaci bola úplne iná. Trošku som sa aj pozabudol, pretože som sa snažil vžiť do roly a sústredil som sa na emócie pacienta. Vtedy mi vypadol text a dostal som okno. Jednu scénku sme preto opakovali aj viackrát, ale je to pre mňa niečo nové. Všetci okolo boli profesionáli a pomáhali mi. Uvidím, ako to bude vyzerať vo výsledku, ale skúsenosť je to perfektná,“ hovorí Marián.

KTO MU POMÁHAL S PRÍPRAVOU, ČÍTAJTE NA ĎALŠEJ STRANE...

FOTKY Z NAKRÚCANIA NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia