Keď sa kráľovský vnuk Harry (37) rozhodol spolu s manželkou a so synom opustiť monarchiu, najväčšiu nespokojnosť v rodine so synovým útekom prejavil princ Charles (73). A práve on v mladosti uvažoval nad podobným krokom.

„Bolo to začiatkom 90. rokov. V tom čase bol Charles stále ženatý s princeznou Dianou (†36), no veľmi zle sa vyrovnával s neúprosným tlakom verejnosti,“ poznamenáva odborník na kráľovský dvor Gareth Russell v podcaste Royally Us. Následník trónu nebol práve populárny a početné negatívne mediálne správy silne ovplyvnili jeho pohľad na život v britskej kráľovskej rodine.

„Charles plánoval žiť v Toskánsku šesť mesiacov v roku,“ uviedol G. Russell. Zistila to jeho stará mama, ktorú verejnosť familiárne nazývala Queen Mum (†101), a okamžite mu dohovorila. Kráľovná matka bola na večeri s vnukom a opísala mu poučný a nešťastný príbeh Eduarda VIII. (†77). Ten sa vzdal trónu pre lásku k rozvedenej žene, preto sa jeho brat a zároveň otec kráľovnej Alžbety II. (96) stal kráľom Jurajom V. (†70) a vládnucim panovníkom. Eduard strávil zvyšok života v exile vo Francúzsku a v Rakúsku s manželkou Wallis Simpsonovou, ktorú jeho rodina neprijala.

VIAC FOTO V GALÉRII...
Diskusia